12 Mimar 12 Ünlü Evi

TOG. CONCEPT’te 12 mimar 12 ünlü evi sokak çocuklarının eğitimi için sergileniyor.
Her şey sokakta çalışan çocuklarımız da ‘çocuk’ olabilsin diye…
Biletlerin satışı ile elde edilecek olan gelir Toplum Gönüllüleri Derneği’ne ‘Sokak Lambası ‘ projesine aktarılıyor.

 


 

Yaratıcı, anlamlı ve bir o kadar da keyifli bir sergi. Mecidiyeköy Trump Towers’ın 15. ve 16. katı bu proje için ayrılmış. Toplam 12 ünlü ve 12 farklı daire. Kimler var derseniz. Acun Ilıcalı, İzzet Çapar, Ayşe Arman, Hülya Avşar, Türkan Şoray, Ümit Boyner, İbrahim Kutluay, Arzuhan Doğan Yalçındağ, Caroline Koç, Oya Eczacıbaşı, Rana Erkan Tabanca ve  Siren Ertan. Ben en çok Acun Ilıcalı , İzzet Çapa ve Ayşe Arman’ın dairelerini beğendim.  Renkli, rahat, seksi  ve farklı.

 

Acun’un salonunda  kocaman ‘Show Must Go On’yazıyordu. Güzel bir mizansen.  Odada hawai esintileri yerlerde oyuncak motor ve uçaklar vardı. Yatağın üstündeki playstation ve odanın ortasındaki  langırt oldukça eğlenceliydi. Acun’un meşhur çizgili gömleklerini unutmamışlardı. Hepsi dolabındaydı.

 

 

İzzet Çapa’ nın  banyosunda kocaman bir avize vardı ve aynasında  ‘ you look vey handsome today’ yazıyordu.  Oldukça iyi bir motivasyon, zekice.  Dairenin konseptinde  genel olarak içki şişelerine oldukça yer verilmişti.  Eee ne de olsa eğlence dünyasının ağır topu kendileri.

Ayşe Arman’ın yatak odası  ise müthişti. Yere monte edilmiş bir yer yatağı vardı. Ama bu biraz farklı bir yer yatağıydı.  Bir çukur düşünün önce. Sonra o çukura bir yatağı oturtun  ve güzelce monte edin. Oldukça rahat değil mi? Yatağın tavanında ve odanın duvarlarında minik aynalar ise beni benden aldı.  Ben tam aynalara vayy  derken.  O iki ayrıntıyı görünce  işte tam Ayşe Arman’ın yatak odasındayım dedim. Kırmızı iç çamaşırları ve bir adet kelepçe. Ah geceler.  Bu enerji  iyi geldi bana.

Emine Yılmaz

O bir müzik aşığı o bir sinema sever, o bir tiyatro sever o bir müzikal müptelası o bir toplum gönüllüsü, o; sokakların her geçen gün daha da aradığı toplum gönüllüsü bir kültür elçisi... Bu bölümü onun gibi birine emanet etmemiz tesadüf değil. Zira kendisi İTÜ Müzikal Topluluğu Kurucusu. Onun hakkında konuşacak çok şey var. Ne yazıkki yerimiz dar.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.