Yaz Sıcağına Soğuk Kahve Tarifleri

Sıcak yaz günlerinde kahve içmeden ayılamıyorsanız harika soğuk kahve alternatiflerini denemeye ne dersiniz? İşte çalışırken ya da keyif yaparken içebileceğiniz buz gibi soğuk kahve tarifleri.

Soğuk Filtre Kahve

https://en.trendingred.com/food-drink/want-to-make-your-iced-coffee-taste-incredible-here-s-how

Sade kahveden şaşmayanlardansanız filtre kahvenizi buz küplerine doldurarak oldukça pratik bir soğuk kahve elde edebilirsiniz. Kahveli buz küplerini bardağa attıktan sonra üzerine filtre kahve ya da su ekleyerek bu kahveyi elde edebilirsiniz.

Frappe

https://www.seriouseats.com/recipes/2018/08/frappe-foamy-greek-iced-coffee.html

3 su bardağı süt, 4 kaşık kahve ve 2 tatlı kaşığı şekeri bir kavanoza koyduktan sonra iyice çalkalayın. Daha sonra bir bardağa alın ve üzerine buz ekleyin. Mis gibi soğuk kahveniz hazır.

Soğuk Frappuccino

https://www.savingdessert.com/homemade-mocha-frappuccino/

Yarım su bardağı süt, bir çay bardağı filtre kahve, 1 yemek kaşığı şeker ve birkaç buz parçasını blendardan geçirmeniz yeterli. Karışımı bardağa almadan önce bardağa biraz karamel sürerseniz çok daha lezzetli bir tat elde edebilirsiniz.

Nutellalı Soğuk Kahve

https://www.theflavorbender.com/3-ingredient-nutella-frappuccino-coffee/

1 yemek kaşığı kahve, 2 yemek kaşığı nutella, 1 su bardağı süt ve 8 tane buz küpünü blendardan geçirin. Elde ettiğiniz karşımı bardağa koyduktan sonra üzerine kremşanti de ekleyebilirsiniz.

Soğuk Mocha

https://www.taste.com.au/recipes/nescafe-iced-coffee-mocha/tuuph0sk

2 tatlı kaşığı toz kakao, 4 tatlı kaşığı espresso, 5 tane buz ve bir su bardağı sütü blendardan geçirin. Dilerseniz kahvenize çikolata sosu ekleyerek çok daha tatlı bir soğuk kahve elde edebilirsiniz.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.