Vakti Olmayanlara En Lezzetli 10 Pratik Kahvaltı Tarifi

Kahvaltı, günü en önemli öğünü. Gün içinde yeterince enerjik olabilmenin tek yolu iyi bir kahvaltı yapmaktan geçer. Özellikle Türk kültüründe her türlü yiyeceğin bulunduğu uzun kahvaltıların yeri ayrıdır. Kahvaltı yapmayı sevmeseniz bile gün içinde dinamik olmanızı sağlayacak birkaç atıştırmalık yapabilirsiniz. Evden hızlıca çıkmanız gerekse bile 15 dakikada hazırlanan pratik kahvaltı tarifi ile günün en önemli öğününü atlamamış olacaksınız. İşte herkesin yapabileceği kolayca hazırlanan 10 pratik kahvaltı tarifi.

Kahvaltılık Bar

http://ourfamilyofseven.com/peanut-butter-cheerio-bars/

Barlar hem lezzetli hem de hızlı bir atıştırmalık. Sabah çok fazla vaktiniz yoksa akşamdan fıstık ezmesi ve bal karışımı sos ile kahvaltılık gevrekleri karıştırıp dolapta soğumaya bırakabilirsiniz. Sabah keserek bir tane bar yemeniz yeterli olacaktır.

Chia’lı Puding

https://www.brit.co/quick-easy-breakfasts/

Sabah vaktiniz yoksa yine akşamdan hazırlayabileceğiniz Chia’lı puding ile bu öğünü en sağlıklı şekilde atlatabilirsiniz.

Kahvaltı Dürümü

https://www.brit.co/quick-easy-breakfasts/

Sosisleri kızarttıktan sonra ananas, peynir ve birkaç yeşilliği bir araya getirerek hafifçe ısıttıktan sonra lavaşa sararak harika bir kahvaltı dürümü elde edebilirsiniz.

Lavaşlı Omlet

https://www.ellaclaireinspired.com/easy-breakfast-burrito-bites-for-brunch/

Muffin kalıplarına lavaş serdikten sonra içlerine hazırladığınız omletleri dökün ve fırına verin. 15 dakikada lezzetli bir kahvaltı elde etmiş olacaksınız.

Yumurtalı Muffin

https://www.justataste.com/healthy-breakfast-egg-muffins-recipe/

Domatesli, peynirli, yeşillikli şekilde hazırladığınız omleti muffin kalıplarına döktükten sonra fırında pişirmeniz yeterli. Yanınıza alıp çıkabileceğiniz minik kahvaltılıklarınız hazır bile.

Muzlu Rulo

https://web.kidsactivitiesblog.com/61826/pancake-roll-ups-kid-style

Kahvaltıda tatlı yiyebiliyorsanız hazırladığınız kreplerin içine nutella sürdükten sonra muzla birleştirip rulo şeklinde kestikten sonra bu muazzam tatlının tadını çıkarabilirsiniz.

Sebzeli Sandviç

https://www.brit.co/quick-easy-breakfasts/

Ekmeksiz doymam diyorsanız bol peynirli, domatesli, biberli, yeşillikli bir sandviçe ne dersiniz?

Meyveli Smootie

https://www.theyummylife.com/Oatmeal_Smoothies

Pratik kahvaltı tarifi ararken hem tok tutacak hem de çok kalorili olmayacak seçenekler arıyorsanız meyveli smootie tercih edebilirsiniz. Bir haftalık smootielerinizi hazırlayıp dolabınızda muhafaza ederek kahvaltınızı 5 dakikada yapabilirsiniz.

Enerji Topları

https://www.joyfulhealthyeats.com/no-bake-chocolate-peanut-butter-energy-balls/

İçinde bal, yulaf, hurma, çikolata gibi tercihinize göre şekillendirebileceğiniz enerji verici toplar ile gün içinde ihtiyacınız olan enerjiyi kolaylıkla alabilirsiniz.

Yumurtalı Sandviç

https://www.ellaclaireinspired.com/easy-oven-egg-sandwiches/

Kahvaltıda yumurta yiyerek gün içinde daha uzun süre tok kalabilirsiniz. Harika bir pratik kahvaltı tarifi olan yumurtalı sandviç ile sağlıklı bir kahvaltı etmiş olursunuz.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

1 Comment

Leave a Reply