Türkiye’de En Çok Yapılan Estetik Olan Burun Ameliyatı Hakkında Merak Ettikleriniz

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok ameliyat daha kolay ve ağrısız sonuçlanabilir hale geldi. Bunlardan biri de Türkiye’de en çok yapılan estetik ameliyat olan burun estetiği. Sahip olduğu burundan görsel olarak memnun olmayan veya sağlık nedeniyle burun estetiği yaptırmak zorunda olan kişiler güvenle bu yola başvurabiliyor. Burun estetiği kadınlar kadar erkekler tarafından da tercih edilen bir estetik uygulama.

Zahmetsiz Bir Operasyon!

Tıptaki teknolojik gelişmeler hiç şüphesiz ki estetik alanında da kendine geniş bir yer buldu. Eskiden sancılı geçen ameliyat dönemi bu gelişmeler sayesinde daha az sancılı bir hal aldı . Uzun süren morluklar, ağrılı süreç, tampon ve dikiş alma dönemleri artık daha kolay atlatılıyor. Bu olumsuz durumlardan korkarak ameliyatını erteleyen insanların sayısı geçmişten günümüze oldukça azaldı. Artık kullanılan çeşitli cerrahi yöntemlerle ve ameliyat sonrası kullanılan ürünler sayesinde acı çekmeden daha kolay ameliyatlar mümkün. Cerrahinin gelişmesi ile ameliyat sonrası yara izi de en aza indirilebilmiş durumda. Daha hassas yapılan dikiş ve kendiliğinden eriyebilen ipler sayesinde yara izi en aza indiriliyor. Kişinin görüntüsünü olumsuz olarak etkileyebilecek durumlar büyük oranda ortadan kaldırılıyor. Burun estetiği sonrasında oluşan morluklar kişiden kişiye farklılık gösterir. Bazı kişilerde morluk oluşmayacağı gibi bazı kişilerde ise bir hafta ilâ üç ay arasında değişebiliyor.

Burun ameliyatı denilince belki de akla ilk gelen işlemlerden biri, genellikle kemerli bir buruna sahip olanların tercih ettiği, burun törpületme yöntemidir. Kemer bölgesinin büyük olduğu durumlarda cerrah o bölgeyi keserek düzeltme yöntemini de seçebilir. Ancak törpü yapma işlemi kesme yöntemine kıyasla daha doğru ve hatasız bir yöntem olacaktır. Burun estetiği eğer sağlık açısından olumsuz bir durum söz konusu değilse 18 yaşından küçük olan bireylerde uygulanmamaktadır. Cerrahi işlemin yapılabilmesi için kişinin kemik gelişimini tamamlamış olması daha doğru bir sonuca varılmasını sağlayan en önemli etmendir. Burun estetiği ameliyatı, genel anestezi ile gerçekleştirilebileceği gibi lokal anestezi yardımıyla da yapılabilir. Ancak lokal anestezi uygulanan hastanın olumsuz olarak etkilenmesi, korkması durumunda doktoru da etkileyebileceği için bu durum göz önünde bulundurularak bir seçim yapılmalıdır.

Ameliyatsız Burun Estetiği Mümkün mü?

Ameliyatsız burun estetiği ile şekilde değişiklik yapmak söz konusu değildir. Sadece küçük müdahaleler ile burunda düzeltmeler yapılabilir.● Burun Dolgusu: Anestezi uygulanmadan sadece 40 dakika gibi bir sürede küçük enjeksiyonlar kullanılarak yapılan bir işlemdir. Bu yöntem daha çok burun ameliyatı olmak istemeyen kişiler tarafından seçilmektedir. Kullanılan dolgu malzemelerinin geçmişe nazaran daha güvenilir olması, karşılaşılacak olumsuzlukları büyük oranda ortadan kaldırmaktadır. Burun kemerinden memnun olmayan hastaların kemer köküne uygulanan dolgu ile düz bir şekil verilmesi işlemi gerçekleştirilir. Burun ucundan memnun olmayan hastalara da uygulanabilen bir yöntemdir.● Burun Ucu Botoksu: Burun ile dudağın birleştiği uç noktada bulunan kasa, içeriden yapılan botoks uygulamasıdır. Bu sayede kas kendini salmakta ve burun daha kalkık gözükmektedir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Estetik ameliyat sonrası özellikle birkaç hafta, oluşabilecek tüm darbelerden korunmak gerekiyor. Ameliyat sonrası ilk hafta uygulanan alçının ıslanmaması için baş bölgesinin yıkanmaması daha doğru olacaktır. Burun estetiği sonrası oluşan şişliklerin en aza indirilmesi için yatarken yüksek bir yastık kullanmakta fayda var. Kan sulandırıcı ilaç ve yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Doktorunuzun tavsiye edeceği burun spreyleri ve kremler kullanılmalıdır.

Burun Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

Estetik ameliyat 40 dk-3 saat arası sürüyor. Burun estetiği fiyatları ise yapılacak işleme göre değişiklik gösteriyor. Burunun yapısı, burun kemeri, burun içi et/kıkırdak alınması gibi işlemler fiyat değişikliklerine neden olmaktadır. Uzman bir doktor görüşü ile yüzünüze en uygun buruna sahip olmak istiyorsanız, Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alpaslan Topçu’dan randevu alabilirsiniz.

No Comments Yet

Leave a Reply