1 Tek Lira Derneği

Yardımlaşmak, paylaşmak, toplumsal dayanışmanın en önemli yapı taşıdır. Büyük-küçük, az-çok demeden paylaşmak nedir bilen güzel insanlar sayesinde bugün, olması beklenenden daha kötü bir dünyada yaşamıyoruz. İşte o güzel insanlardan birkaçı da toplanıp en küçük paylaşmanın bile ne kadar kıymetli olduğunu anlatan bir dernek kurmuşlar. Adını da olabilecek en manalı şekilde seçmişler:  1 Tek Lira Derneği

Henüz kuruluş aşamasındayken haberdar olduk onlardan. Sizlere daha nitelikli bir tanıtım yapabilmek adına web siteleri yayına girmeden kendilerinden bahsetmemizi istemediler. Nitekim artık web siteleri hazır. Üstelik sadece web sitesi değil derneğimiz de ihtiyaç sahiplerine el uzatmaya hazır!  Üstüne üstük yardımlaşmanın kıymetini bilen biz güzel kadınlarımızı açılış programlarına bekliyorlar.

Tarih ve adres:  27 Ekim 2014 saat 18.00‘da Altunizade Kültür Merkezinde ÜSküdar/İstanbul

Ayrıntılı bilgi için: http://www.1tl.org.tr/

Gülşah Satun

Gülşah Satun, Ankara Üniversitesi'nde sosyoloji bölümü öğrencisi. Sıradanlığa, kalıplara, önyargılara ve sorgulamayan akla düşman, varoluşa hayran... Ankara'nın bozkırına "sosyolog olcam ben" deyip gelmiş hatun kişisi. Sosyolog olcam derken düşe kalka gittiği yolda bizimle karşılaştı ve Kadınım Mutluyum deyip bu mutluluğunu diğer kadınlarla da paylaşmak için yol arkadaşımız oldu. Toplumlu, kalıplı, ataerkilli, femisitli bi' şeyler demek isterseniz, aslında herhangi bir şey söylemek isterseniz [email protected]'dan ulaşabilirsiniz.

No Comments Yet

Leave a Reply