Su İçmeyi Sevmeyenler İçin 10 Bol Sulu Yiyecek

Sağlık bir yaşama sahip olmanın yolu, doğru beslenmekten geçer. Hangi kiloda, hangi yaşta, hangi cinsiyette olursanız olun su içmek sağlığınız açısından son derece yararlıdır. Uzmanların da belirttiği gibi günde 2 litre su içerek birçok hastalıktan korunabilir, daha zinde olabilir, kilo dengesi sağlayabilir ve cildinizin çok daha canlı olmasını sağlayabilirsiniz. Günde 2 litre su tüketmek birçok kişi için zorlayıcı olabilir. Suyun tadını sevmiyorsanız suya nane, limon, salatalık atarak aroma kazandırabilir ve o şekilde tüketebilirsiniz. Ancak ne yaparsanız yapın günde 2 litre su içemiyorsanız sizin için bol sulu yiyecek önerilerimiz var.

Bu yiyecekleri tüketerek vücudunuzun ihtiyaç duyduğu suyu sağlayabilirsiniz.

Turp

https://www.hayatikolaylastirir.com/turp-nasil-saklanir

Yemeklerin yanında yiyebileceğiniz veya salatasını yapabileceğiniz turp hem bol miktarda su içerir hem de antioksidan bakımından zengindir.

Dolmalık Biber

https://www.marul.com/un/urun/dolmalik-biber/devmar-market-bakirkoy-bayrampasa-online-siparis/76/4358/istanbul/zeytinburnu

Özellikle yeşil dolma biber, bol miktarda su ve vitamin içerir.

Brokoli

http://yemek.com/sozluk/brokoli/

Brokoli, %90 oranında su içerir ve içeriğinde bol miktarda A  ve C vitamini bulunur.

Çilek

http://www.aysetolgaiyiyasam.com/cilek-diyeti-nedir-nasil-yapilir

En sevilen meyvelerden biri olan çilek, %91 su oranıyla bol sulu yiyeceklerden biridir.

Domates

https://evdesifa.com/domates-lekesi-nasil-cikar/

Türk mutfağının vazgeçilmezlerinden biri olan domates de yüksek miktarda su içerir. Yemeklerde, salatalarda, atıştırmalık olarak her şekilde tüketerek vücudunuzun ihtiyaç duyduğu suyu domatesten alabilrisiniz.

Göbek Salata

https://www.izlesene.com/video/gobek-marul-nasil-yikanir-ve-dogranir/7532786

%95 oranında su içeren göbek salata, aynı zamanda son derece sağlıklı bir sebzedir. Diyet yapanlar için de oldukça uygun sebzelerden biri.

Greyfurt

http://www.bursatv.com.tr/saglik/greyfurtun-seker-hastaligina-faydasi-h7173.html

Yağ yakımına yardımcı olması ve tok tutmasıyla diyetlerin vazgeçilmez meyvesi olan greyfurt da %90 oranında su içeriyor.

Ispanak

http://www.kalbimdekipatiler.com/ispanak-seven-kopekler-dikkat/

Yemeği son derece lezzetli olan ıspanak hem zengin bir demir, folat ve potasyum kaynağı hem de %91 oranında su içeriyor.

Karpuz

http://insanvehayat.com/karpuz/

Bol sulu yiyecek listesinde yer alması gereken yaz meyvelerinden biri olan karpuz aynı zamanda C vitamini kaynağı. Yaz aylarında su ihtiyacınızı bol bol karpuz tüketerek karşılayabilirsiniz.

Salatalık

https://www.mrswages.com/recipe/cucumber-apple-rings/

En bilinen bol sulu yiyecek listesinde salatalık da bulunur. Bol miktarda su içermesinin yanında vitamin yönünden de zengindir. Salatalığı sofralarınızda tüketmenizin yanı sıra cilt bakımında da kullanarak cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi ve vitamini sağlayabilirsiniz.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply