Şeker Hamurlu Yılbaşı Kurabiyesi Yapımı

Mis gibi şeker hamurlu yılbaşı kurabiyesi yapımı için kolları sıvayın. Yılbaşı ruhunu sonuna kadar yaşamak hem kendinize hem çocuklarınıza hem de misafirlerinize bu neşeyi bulaştırmak için yapabileceğiniz en güzel şeylerden biri yılbaşı kurabiyesi yapmak. Mis gibi zencefilli kurabiyeleri pişirdikten sonra şeker hamuru ile harika dekorasyonlar yapabilirsiniz. Nasıl mı?

Daha önce derlediğimiz zencefilli kurabiye yapımı yazısındaki tarife göre kurabiyelerinizi pişirdikten sonra farklı renklerde aldığınız hazır şeker hamurlarıyla kurabiye adamlarınıza harika kazaklar yapabilirsiniz.

Şeker hamurları hem hamur şeklinde satın alınabilir hem de sıvı şekilde. Eğer hamur şeklinde alırsanız çok daha kolay şekil verebilirsiniz. Kalıplarla kestikten sonra kurabiyenin üzerine bal yardımıyla yapıştırabilirsiniz. Sıvı olan şeker hamuru ile üzerine kolayca şekil verebilirsiniz.

Yılbaşı kurabiyesi yaparken farklı kalıplardan da yardım alabilirsiniz. En güzellerinden biri çam ağacı kalıbı. Kurabiyeleriniz piştikten sonra yeşil ve beyaz şeker hamuru ile harika çam ağacı kurabiyeleri hazırlayabilirsiniz.

Yılbaşı temasına uygun olan kalıplardan biri de bu harika şekerler. Renkli kurabiyeler yapmak istiyorsanız kırmızı beyaz şeker hamurlarıyla bu harika şeker kurabiyeleri hazırlayabilirsiniz.

Eğer şeker hamuruyla sanat yapmak istiyorsanız size ilham verecek bu harika şeker hamurlu yılbaşı kurabiyesi örneklerine dikkatli bakın.

Daha kolay şekilde hazırlanabilecek şeker hamurlu kurabiyelere de göz atmayı ihmal etmeyin.

Şeker hamurlu kurabiye yapımı zor gibi görünse de aslında son derece pratik. Doğru kalıpları ve gereçleri kullanarak siz de çocuklarınız ve sevdikleriniz için harika kurabiyeler hazırlayabilirsiniz.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply