Sağlıklı Olmanın Yolu; Leziz Kış Çorbaları

Kış aylarında üşütmemek, bağışıklığı güçlendirmek veya başlayan hastalıkları kısa sürede geçirmek için leziz kış çorbaları tüketmek şart. İşte biz de kışın yapabileceğiniz birbirinden leziz kış çorbaları derledik.

Kuşkonmaz Çorbası

https://www.delish.com/cooking/recipe-ideas/recipes/a58699/cream-of-asparagus-soup-recipe/

Kış hastalıklarına karşı koymak için yapılabilecek en iyi çorbalardan biri hiç kuşkusuz Kuşkonmaz çorbası.

Tarif

Tavuk Suyu Çorbası

https://wholefoodrepublic.com/chicken-potato-soup/

Grip olduğunuzda içebileceğiniz en güzel şey tavuk suyu çorbasıdır. Bir de bolca limon sıkarsanız kısa sürede iyileşeceğiniz kesin.

Tarif

leziz kış çorbaları
https://www.goodhousekeeping.com/uk/food/recipes/a578214/tomato-soup/

Hem kolayca yapılan hem de leziz kış çorbaları arasında gösterilen domates çorbasından da bahsetmemek olmaz. Mis gibi fesleğen ile süsleyerek hem kendinize hem de misafirlerinize bu muhteşem kış çorbasını yapabilirsiniz.

Tarif

Havuç Çorbası

leziz kış çorbaları
https://thebusybaker.ca/carrot-ginger-soup/

İçinde zencefil bulunan bir havuç çorbasının hastalıkları iyileştirmeme ihtimali yok. Özellikle boğaz ağrısı çekiyorsanız bu çorba ile kısa sürede iyileşebilirsiniz.

Tarif

Ispanak Çorbası

leziz kış çorbaları
https://greenkitchenstories.com/creamy-spinach-soup-our-new-book/

Yeşil sebzelerin bağışıklığı kuvvetlendirdiğini bilmeyen yoktur. Siz de hastalıklara karşı savaşmak istiyorsanız en faydalı yeşil sebzelerden biri olan ıspanak ile harika bir kış çorbası yapabilirsiniz.

Tarif

Brokoli Çorbası

leziz kış çorbaları
https://parade.com/710304/parade/smoked-gouda-broccoli-soup/

Sütlü brokoli çorbası yalnızca kış hastalıkları için değil güçlü bir vücut sistemi için de oldukça faydalı. Kış çorbaları içinde sayılmasının nedeni de bağışıklığı güçlendirmesi. Siz de hasta olmadan bu kışı atlamak istiyorsanız haftalık yemek listenize mutlaka brokoli çorbasını ekleyin.

Tarif

Sizin için derlediğimiz kış çorbaları arasından en sevdiğiniz hangisi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.