Ramazan Menüsü İçin En Lezzetli 5 Hafif Yemek Önerisi

Ramazan ayı menüleri arasında kayboluyor ve iftarda ne yemek yapacağınıza karar veremiyorsanız sizin için harika önerilerimiz var. Tüm gün aç kaldığınız için iftarda ağır yemekler yemek sağlığınız için sakıncalı olabilir. Az ve hafif yemekler yemeli ve iftardan sonraki saatlerde meyve ya da kuruyemiş yiyerek midenizi yavaş yavaş doldurmalısınız. Bu şekilde hem mide rahatsızlıklarının önüne geçersiniz hem de sağlıklı beslenmiş olursunuz. O halde ramazan menüsü hem lezzetli hem de hafif yemek önerilerine geçelim.

Zeytinyağlı Enginar

AAcRxbJVET

Ramazan ayı ilkbahar-yaz aylarına denk geldiği için daha yazlık yemekler tercih edebilirsiniz. Enginar yüksek miktarda vitamin ve mineral içermesinin yanı sıra son derece de lezzetli bir sebze. Zeytinyağlı enginar yemeği ramazan menüsü için harika bir ana yemek olabilir. Eğer vegan ya da vejeteryansanız da bu yemek ramazan için harika bir seçenek.

Terbiyeli Sulu Köfte

terbiyeli-sulu-kofte-tarifiBirçok kişi için sulu yemeklerin yeri bir başkadır. Eğer sizin de favoriniz sulu yemeklerse terbiyeli sulu köfte yemeği yapabilirsiniz. Hem köfte içermesi hem çorba gibi olması hem de içerisinde havuç ve patates barındırmasıyla son derece sağlıklı bir yemek olduğunu söyleyebiliriz.

Fırında Makarna

firinda-makarna-tarifi

Fırında yapılan yemekler hem daha sağlıklı hem de hafif. Siz de ramazanda kızartmalar yerine fırında yapılan tarifleri tercih edebilirsiniz. Makarnanın en güzel hali olan fırında makarna da en ideal alternatiflerden biri. Karbonhidrat ihtiyacınızı giderecek ve gerçekten doyma ihtiyacınızı tatmin edecek bir yemek.

Zeytinyağlı Fasulye

zeytinyağlı-taze-fasulye_321727

Yaz aylarının muhteşem sebzesi yeşil fasulye, ramazan menülerinin de vazgeçilmezi. Bir de zeytinyağlı yapıldığında çok daha hafif ve besleyici oluyor. Ramazan boyunca sağlıklı beslenmek ve diyetinizi de aksatmak istemiyorsanız bu yemeği favorilerinize ekleyebilirsiniz. Dilerseniz bulgur pilavı ile birlikte harika bir menü oluşturabilirsiniz.

Mantarlı Tavuk Sote

mantarli-tavuk-sote-800x454

Protein ihtiyacınızı da karşılamak için tavuk ya da et yemekleri tercih edebilirsiniz. En hafif tariflerden biri olan mantarlı tavuk sote hem besin değeri yüksek hem de doyurucu bir yemek. Misafir ağırladığınız iftarlar için de muazzam bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Mantara ek olarak başka sebzeler de koyabilirsiniz.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply