Mutfağı Yenilemek İçin Ucuz ve Pratik Çözümler

Mutfak tadilatı yaptırmak veya mutfağı yenilemek günümüzde oldukça pahalı. Mutfağınıza yeni bir hava katmak ya da farklı bir dekorasyon yaptırmak oldukça fazla maliyete sebep olabilir. Ancak mutfağınızda yepyeni bir görünüm yaratmak için çok fazla para harcamanıza gerek yok. Evinizi mutfağını değiştirmek ya da yeni aldığınız evin mutfağına hoş bir dekorasyon katmak için uygun fiyatlı çözümler derledik. İşte mutfağı yenilemenin pratik ve ucuz yolları.

Desenleri Kullanın

https://www.goodhousekeeping.com/home/decorating-ideas/tips/a26156/cheap-kitchen-updates/

Mutfağa hareket katmak için desenlerden faydalanabilirsiniz. Bunu desenli bir duvar kağıdı ya da desenli bir halı ile yapabilirsiniz. İkisini birden kullanmak için birbiri ile uyumlu renkler ve desenler seçmeyi ihmal etmeyin.

Raf yaptırın

Çok kolay ve ucuz bir şekilde yaptırabileceğiniz raflarla mutfak dekorasyonuna rustik bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bu raflarda şık bardaklarınızı, kupalarınızı ya da çerçeveleri sergileyebilirsiniz.

Renk Katın

Mutfağı yenilemek için yapacağınız en kolay şeylerden biri de renk katmaktır. Mutfak taburelerinde, perdelerde ya da mutfak eşyalarında renkli tercihler yaparsanız canlı ve enerjik bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Tabakları duvara asın

Mutfağınızın boş bir duvarını bunun için kullanabilirsiniz. Eski tabaklarınızı ya da vintage eşyalar satan dükkanlardan aldığınız dekoratif tabakları duvara sabitleyerek hoş bir görünüm yaratmanız mümkün.

Sarkıt lamba kullanın

Mutfağınıza en pratik yoldan şıklık katmanın bir diğer yolu da sarkıt lambalardır. Ada tezgahın ya da masanın üzerinden sarkacak bu lambalar mutfağınıza hoş bir hava kazandırır.

Monokrom bir görünüm yaratın

Mutfağınız tek ya da iki renk kullanarak monokrom bir görünüm yaratabilirsiniz. Duvar boyası ile mutfak dolaplarını aynı renge boyatarak bunu elde etmeniz mümkün.

İşte mutfağı yenilemek için harika fikirler. Bu fikirleri uyguladıktan sonra bizimle paylaşmayı unutmayın.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply