Modern Evler İçin En Güzel 10 Abajur Modeli

Abajur, evin dekorasyonunu büyük ölçüde etkileyen ve tamamlayan şık bir aksesuardır. Klasik bir ev aksesuarı olarak bilinse de modern tarzda döşenmiş evler için de son derece şık ve modern abajur modelleri mevcuttur. İşte sizler için derlediğimiz modern evler için en güzel 10 abajur modeli.

 

get_img

Abajurlar hem salon hem de yatak odası dekorasyonunda kullanılan çok yönlü bir aksesuar olduğu için modern tasarıma sahip abajurları her şekilde kullanabilirsiniz. Modern tasarım yalnızca minimal görünümden oluşmaz. Hem gösterişli hem de modern tarzda bir abajur için alt kısmı altın üst kısmı beyaz bu abajur modelini tercih edebilirsiniz.
cached

Cam bir vazo görünümündeki bu harika abajur salonunuzun şık görünümünü tamamlayıcı ve destekleyici bir görev görebilir. Cam olması hemen her renkte döşenmiş evler için uygun olmasını sağlar. Yani gün gelip koltuk takımınızı ya da duvar renginizi değiştirdiğinizde bu abajur tamamlayıcı görevine devam edecektir.
13224306236952544

Evini modern tarzda döşeyen çoğu insanın içinde naif bir taraf vardır. İşte bu ağaç dalları ve kuşlardan oluşan abajur da tam da bu tarzda insanlara uygun bir abajur modeli. Altın ve siyah rengin muhteşemliğinin yanı sıra serçelerin dokunaklı duruşu salon dekorasyonunuza çok şey katabilir.
shirley-fintz-table-lamp-o

Fillerin uğur getirdiğine inanıyorsanız bu üst üste binmiş fillerden ve harika mavi beyaz seramik tasarımından kesinlikle çok hoşlanacaksınız.

 

53b0907104dc6242303a831e4b6ce50f

Deniz teması modern evlerde en çok kullanılan temalardan biridir. Deniz atı şeklindeki bu harika abajur da hasır detayıyla birlikte harika görünüyor.
we-pillar-table-lamp-marble-w925-hero

Minimal tasarımın en güzel örneği bu mermer detaylı abajur.
hch6lb2_mz-800x1000

Ev dekorasyonunda eğlenceli ve renkli unsurlara yer verenler için farklı bir abajur modeli.

Renkli parçalarla döşenmiş yatak odası için en iyi fikir, desenli ve renkli bir abajur seçmek. Dekorasyonda abajurdaki deseni birkaç farklı eşyada da kullanarak bütünlük sağlayabilirsiniz.
il_570xN.739201911_qklj

Kim demiş bütün abajurlar sade olmalıdır diye. Son dönemin modası olan baskılı abajurlar modern evler için son derece ideal görünüyor. Bu palmiyelerle süslü harika abajur evinize yazı getirebilir.
31d88f74e1bd85f94d3f7c95128b39f3

Duvar renkleri, mobilyalar ve diğer eşyaları pastel renklerden oluşturduysanız yine pastel renklerde bir abajur harika bir bütünlük oluşturabilir.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

1 Comment

Leave a Reply