Lezzetli ve Pratik Ton Balıklı Tarifler

Yapımı son derece kolay ve aynı zamanda lezzeti de yüksek tarifler arıyorsanız ton balığı en ideal malzemelerden. İşte sizin için derlediğimiz son derece pratik ton balıklı tarifler.

Ton Balıklı Makarna

Makarnaya farklı malzemeler katınca son derece lezzetli bir yemek ortaya çıkıyor. Siz de bir makarna aşığıysanız, kendiniz için, çocuğunuz için ya da misafirleriniz için son derece lezzetli bir ton balıklı makarna yapabilirsiniz. Bunun için haşlanmış makarnaya ton balıklarını direkt olarak koyabileceğiniz gibi makarna sosuna da ton balıklarını karıştırabilirsiniz. Ton balığına ek olarak çeşitli baharatlar ve yeşillikler de kullanabilirsiniz.

http://www.ugurlulezzetler.com/tr/tarif-detay-1733/ton-balikli-makarna.html

Ton Balıklı Salata

Diyet yapıyorsanız ya da sağlıklı beslenmek istiyorsanız en iyi seçeneklerden biri hiç kuşkusuz ton balıklı salatadır. Yeşillikler, domates, salatalık, zeytin ve mısır ile zenginleştirdiğiniz salataya bir de ton balığı katarsanız hem besleyiciliği daha yüksek olur hem de muazzam bir lezzet ortaya çıkar. Eğer doyuruculuğu daha çok olsun istiyorsanız kinoa da ekleyebilirsiniz.

https://tr.pinterest.com/pin/542472717586204611/?lp=true

Ton Balıklı Wrap

Ton balıklı wrap, hem yapımı son derece kolay hem de lezzeti yüksek tariflerden biri. Pikniğe giderken, öğle yemeğinde, işe giderken yanınıza alabileceğiniz bu tarifi marketten alacağınız lavaş ekmekler, yeşillik ve ton balığı ile dakikalar içinde hazırlayabilirsiniz. Sevdiğiniz baharat ve soslarla daha da lezzetli hale getirebilirsiniz.

https://yemek.com/tarif/ton-balikli-wrap/

Ton Balıklı Sandviç

Öğle yemeğinde ya da akşam yemeğinde meşakkatli yemekler hazırlamak istemiyorsanız ve doyuruculuğu yüksek, sağlıklı bir öğün istiyorsanız yapabileceğiniz en iyi şey ton balıklı sandviçtir. Tam buğday ya da kepek ekmeği arasına bol yeşillik, ton balığı ve isteğe göre baharatlar serperek muazzam bir sandviç elde edebilirsiniz. Bu tür tarifler piknik ya da yolculuk için de son derece idealdir.

https://www.lezzet.com.tr/yemek-tarifleri/diger-tarifler/diyet-yemekleri/ton-balikli-sandvic

 

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply