Evdeki Küçük Alanları Değerlendirme Yöntemleri

Ev dekorasyonu yaparken evinizin her alanını verimli bir şekilde kullanamayabilirsiniz. Kör noktalar, mobilya sığmayan kısımlar, dekorasyonun bütünleşmiş bir şekilde görünmesini engeller. Dar odalar için dekorasyon fikirleri veya küçük alanları değerlendirme yöntemleri arıyorsanız doğru yerdesiniz demektir.

İşte evdeki küçük alanları en iyi şekilde kullanmak için tavsiyeler.

 

 

 

 

 

 

https://tr.pinterest.com/explore/small-space-interior-design/

Küçük mutfaklarda genellikle kullanılamayan kısımlar olur. Bir masa ve sandalye takımı koymak için yeriniz yoksa ve kullanılamayan bir küçük alana sahipseniz tasarlayacağınız ince uzun bir tezgah ve bar tabureleri ile bu alanı en verimli şekilde kullanabilirsiniz. Özellikle kare şeklindeki mutfaklar için bu şekilde bir bar köşesi ideal bir seçenek olabilir.

 

https://tr.pinterest.com/potterybarn/small-space-big-style/

Küçük alanlarda daha fazla depolama alanı yaratmanın en iyi yolu hiç kuşkusuz raflardır. Kendinize harika bir okuma köşesi yapmak için salon ya da yatak odanızda yeterince alan yoksa bir pencere kenarını birkaç düzenleme ile okuma alanına çevirebilirsiniz.

 

http://hgtvhome.sndimg.com/content/dam/images/hgtv/fullset/

Odanın iki duvar arasında kalmış boş bir alanı varsa bu alanı harika bir çalışma köşesi yapabileceğinizi biliyor muydunuz. Üst üste dizilmiş raflar ve bir masa ile harika bir köşe yapabilirsiniz. Üstelik böyle bir çalışma köşesi yatak odanızdaki alanı da hiçbir şekilde kısıtlamaz.

https://tr.pinterest.com/explore/k%C3%BC%C3%A7%C3%BCk-mekanlar/

Hol, antre gibi kısımlar evin en ölü kısımlarıdır. Hem geçiş yerleri olduğu için hem de duvarların buluşma noktaları olduğu için genelikle verimli şekilde kullanılamaz. Ancak bu harika yöntem ile siz de antrenizde harika bir köşe yaratabilirsiniz. İki duvarın arasına yerleştireceğiniz köşe raflar ile kitaplık ya da vitrin gibi görselliği yüksek bir köşe oluşturmanız mümkün.

https://tr.pinterest.com/explore/small-space-interior-design/

Küçük alanların en çok yer aldığı yerler hiç kuşkusuz banyo ve tuvaletlerdir. Bu kısımlarda hem daha fazla depolama alanı elde etmek hem de boş duvarları verimli şekilde kullanmak için raflardan yardım alabilirsiniz.

https://tr.pinterest.com/explore/small-bedroom-interior/

Küçük yatak odaları pek çok evin ortak sorunu. Küçük bir odanız varsa bu alanı en iyi şekilde değerlendirmek için bu çekmeceli ve dolaplı yatak setlerinden edinebilirsiniz. Hem depolama alanı sağlaması, hem karmaşayı önlemesi hem de alanı verimli kullanmaya olanak sağlaması en iyi özelliklerinden.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply