Kız Çocuk Odası Dekorasyon Trendleri

Kolları kız çocuk odası dekorasyonu için sıvamanın tam zamanı. Kız çocukları için yaşadıkları alanı güzelleştirmek oldukça önemlidir. Özellikle 3-4 yaşından sonra kendilerine ait bir alana ve o alanı kişiselleştirmeye ihtiyaç duyarlar. Siz de kız çocuğunuzun odasını güzelleştirmek istiyorsanız derlediğimiz dekorasyon trendlerine mutlaka göz atın. İşte kız çocuk odası için en güzel fikirler.

Kız çocuk odası için renkleri kullanmaktan çekinmeyin. Yalnızca pembeye boğmak yerine tüm renkleri dengeli şekilde kullanarak harika bir dekorasyona imza atabilrsiniz.

Rengarenk bir oda yapmak için pastel tonlarındaki renkleri kullanarak muazzam bir dekorasyon oluşturmak mümkün. Pudra pembesi, mint yeşili, lila gibi renkler bir araya geldiğinde muhteşem bir uyum yakalıyor.

Çocuğunuzun odası için dekorasyon yaparken yalnızca görsele değil aynı zamanda işleve de önem vermelisiniz. Bunun için oyun köşesi, çalışma köşesi ya da dinlenme köşesi gibi şık köşeler oluşturabilirsiniz.

Odalarda küçük değişikliklerle büyük görünümler elde etmek mümkün. Bunun için duvar stickerları kullanabilirsiniz.

Dekorasyonda aksesuarların önemini de es geçmek olmaz. Sevimli yastıklar, neon lambalar, saksılar bunun için en ideali.

Pembenin yeri birçok kız çocuğu için ayrıdır. Yatak odalarında pembe tonları rahatlatıcı bir etkiye de sahiptir. Siz de klişe olsa da kız çocuğunuzun odasını pespembe yapabilirsiniz.

Oda dekorasyonu yaparken bir tema belirlemek her zaman işinizi kolaylaştırır. Disney, prenses, unicorn, pastel ya da balonlar gibi farklı temalarla harika dekorasyonlar yaratabilirsiniz.

Kim demiş kız çocuk odasında mavi kullanılmaz diye? Çocuğunuz hangi rengi seviyorsa o rengi çoğunlukla kullanarak oldukça şık bir kız çocuk odası dekorasyonu oluşturmak mümkün.

https://www.hellomagazine.com/homes/2018080961042/girls-bedroom-ideas/

Şimdiki çocuklar modayı da yakından takip ediyor. Sizin de böyle bir kız çocuğunuz varsa odasını mümkün olduğunca şık dekore etmeye özen göstermelisiniz.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply