Hangi Puma Ayakkabı Senin İçin Uygun?

Puma markası, 1924 yılında, Almanya’da kurulan bir spor markasıdır. Kaliteli, sağlam ve uzun süre kullanılabilen ürünleri sayesinde kısa süre içinde tüm dünyanın bildiği ve güvendiği bir marka haline gelen Puma, özellikle birçok farklı modeli bulunan spor ayakkabılarıyla ön plana çıkmaktadır. Puma ayakkabı çeşitleri, tüm dünya tarafından tercih edilen, kaliteli ve uzun ömürlü ayakkabılardır. Puma, ayakkabının yanı sıra mont, eşofman, spor çantası gibi ürünlerde de oldukça sık tercih edilmektedir. Puma, ürettiği ürünlerle kalitesini kanıtlamış ve ilk tercih edilenler arasındaki yerini almış olan bir Alman markasıdır.

En Çok Tercih Edilen Puma Ayakkabı Modelleri
Nelerdir?

En beğenilen Puma ayakkabı modellerinden biri olan Puma Roma modeli, klasikleşmiş, şık görünümü ve rahatlığı ile birçok kişinin uzun yıllardır kullanmayı tercih ettiği modellerin başında gelmektedir. Kaba spor ayakkabı kalıplarına göre daha zarif tasarlanmış olan Puma Roma modeli hem kadınlar için hem de erkekler için üretilmiştir. Kadınlar için üretilmiş olan modellerde olduğu gibi Puma Roma erkek modelleri de birçok farklı renk alternatifine sahiptir. Genel olarak 2 renk olarak tasarlanmış olan Roma modelinin tek renk alternatifleri de bulunmaktadır.

Puma ayakkabı modelleri rahat ve ergonomik yapıları, dayanıklı ve sağlam işçilikleri ile uzun seneler kullanılabilecek nitelikte ürünlerden oluşmaktadır. Yine başka bir dev firma ile birlikte oluşturulan Puma Ferrari ayakkabı modellerinin de birçok farklı renk alternatifi bulunmaktadır. Ağırlıklı olarak siyah ve kırmızı renklerde üretilmiş olan Puma ayakkabıların bu modelinin beyaz alternatifleri de üretilmektedir. Puma spor ayakkabı modelleri, kadın, erkek ve çocuk kullanıcılar için üretilmektedir. Her kullanıcı için hem performans ayakkabılarında hem de günlük kullanım ayakkabılarında farklı alternatifler bulunmaktadır. Puma erkek ayakkabı çeşitleri de diğer 2 grupta olduğu gibi çok çeşitli modellere ve farklı renklere sahiptir. Puma
ayakkabı, yıllar içerisinde klasikleşmiş olan modellerin yanı sıra modern çizgileri ve günü yakalayan teknolojileriyle birbirinden farklı kadın, erkek ve çocuk modelleri ile öne çıkmaktadır. Puma, ayakkabıya ek olarak tekstil ve spor giyim konularında da kullanıcılarına geniş seçenek imkanları sunmaktadır.

Puma ayakkabı

Puma Ayakkabı Seçiminde Doğru Seçimin Püf
Noktaları

Puma ayakkabılar genellikle 2 farklı amaç için üretilmişlerdir. Bu amaçlardan birincisi performans, ikincisi ise günlük kullanımdır. Performans amaçlı üretilmiş olan Puma ayakkabıların çeşitleri oldukça fazladır. Yapılacak olan spora ve Puma ayakkabıyı kullanacak olan kişinin ergonomik ve anatomik yapısına göre seçim yapmak gerekmektedir. Günlük kullanım için üretilmiş olan ve Sport Life Style olarak adlandırılan, performans kaygısı olmayan günlük kullanım ayakkabıları da birbirinden farklı birçok özelliğe sahiptir. Puma ayakkabıların günlük kullanım için üretilmiş olan bu modelleri de aynı performans ayakkabılarında olduğu gibi tamamen ayak anatomisine ve ayak sağlığına uygun olarak yapılmış son derece rahat ve sağlıklı ayakkabılardır.

Puma ayakkabı seçimi, ayakkabıyı kullanış amacına göre değişiklik göstermektedir. İhtiyaç doğrultusunda seçilecek bir Puma ayakkabı ile çok daha yüksek performans ve verim elde edebilir. Eğer alacağınız ayakkabıyı koşu yaparken kullanacaksanız Puma koşu ayakkabısı modellerine göz atabilirsiniz. Puma koşu ayakkabısı modelleri de ihtiyaçlar doğrultusunda çeşitlere ayrılmaktadır. Puma koşu ayakkabılarında bulunan köpük formüllü taban, ayağa üst düzey bir ileri itiş sağlarken aynı zamanda ayağın da maksimum rahatlıkta olmasını sağlar. Biraz daha ileri seviyedeki koşu ayakkabılarında kullanılan FaasFoam – EVA köpük teknolojisi ve topuk kısmında darbeleri hafifleten poliüretan köpük teknolojisi ile performans yükseltme
hedeflenmiştir. Spor ayakkabı ve giyim konusunda bir dünya devi olan Puma ayakkabı modelleri için Sportive’i inceleyebilirsiniz.

No Comments Yet

Leave a Reply