Genç Odası Trendleri ve Dekorasyon Fikirleri

Genç odası dekorasyonu yapmak evin diğer odalarına göre çok daha zevklidir. Eğer bir çocuk sahibiyseniz çocuğunuz ergenliğe girmesiyle birlikte odasında değişiklik yapmak isteyebilir. Çocuksu öğelerden kurtulmak ve daha genç bir odaya kavuşmak isteyen çocuğunuzun için harika bir genç odası dekorasyonu yapabilirsiniz.

İşte sizin için derlediğimiz genç odası trendleri..

Genç odalarında genellikle tek kişilik, küçük yataklar tercih edilse de 2017 genç odası trendleri içerisinde konfor ön plana çıkıyor. Geniş, rahat ve pofuduk yataklar genç odalarının en önemli parçalarından biri. Üzerine renkli pikeler örtebilir ve esprili kırlentlerle süsleyebilirsiniz.

Modern (Satın Almak İçin Tıklayınız)

Genç odası dekore ederken trendleri takip etmek istiyorsanız mümkün olduğunca minimal ve düzenli bir dekorasyon benimsemenizde fayda var. Bu tarz dresuar modeli ile hem eşyaları tek bir yerde toplayabilir hem de odada şık bir köşe yaratabilirsiniz.

Rengarenk, capcanlı bir genç odası için canlı renkleri ve desenleri kullanmaya ne dersiniz? Farklı geometrik desenler dekorasyon dünyasında oldukça popüler

Lacquer (Satın Almak İçin Tıklayınız)

Genç odalarında mutlaka bir çalışma köşesi yer almalı. Bol çekmece ve dolaplı, şık bir çalışma masası ile bu köşeyi oluşturabilirsiniz. Dilerseniz raflarla bu köşeyi hareketlendirebilirsiniz.

Genç odalarını tamamlayan en önemli unsur duvar dekorasyonudur. Poster, duvar kağıdı, çerçeve gibi detaylarla hareketli bir dekorasyon yapabilirsiniz. Bir spor dalı, müzik ya da bir renk teması belirleyerek bunun çevresinde dekorasyon yapabilirsiniz.

Havenview Armoire (Satın Almak İçin Tıklayınız)

Genç odasında gardırop, komidin gibi mobilyaları tekdüze modellerden değil de desenli ve sıradışı modellerden seçebilirsiniz.

Lacquered Carre (Satın Almak İçin Tıklayınız)

Son zamanlarda dekorasyon dünyasında da damga vuran beyaz ve pastel renkler genç odalarına son derece yakışıyor. Beyaz hakimiyetinde bir oda yaratabilir, pastel renklerle dekorasyonu kuvvetlendirebilirsiniz.

Clara Lattice (Satın Almak İçin Tıklayınız)

Genç odası yapacağınız oda küçükse büyük bir yatak yerine kanepe-yatakları da tercih edebilirsiniz. Böylece gün içinde harika bir oturma köşesine dönüştürmek mümkün olabilir. Özellikle genç odalarında bu şekilde keyif köşeleri yapmak son derece trend.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply