Evde Bakımı Kolay Bitki Önerileri

Evde bitkilerin olması hem havayı temizler hem de şık bir görünüm verir. Siz de evinizde bitki yetiştirmek istiyor ancak gerekli bakımı sağlayamıyorsanız bakımı zor bitkiler yerine daha kolay bir şekilde yetiştirebileceğiniz bitkileri tercih edebilirsiniz. İşte sizin için derlediğimiz evde bakımı kolay bitki önerileri.

Fil Kulağı

Şekli fil kulağına benzediği için bu adı alan bu bitki genellikle salonlarda ve ofis ortamlarında tercih edilir. Ortama tropik bir hava katan bu bitki güneş alan bir yerde kolaylıkla yaşar. İlkbahar ve yaz aylarında 2 günde bir sabah saatlerinde sulamanız yeterli olacaktır. Kış aylarında haftada bir sulayabilirsiniz.

Paşa Kılıcı

Son derece dayanıklı bir bitki olan paşa kılıcı, görünüm itibariyle de evinize hoş bir görünüm katar. Aydınlık olmayan yerlerde bile yetişebilen bu bitkiyi tercihen güneş alan bir bölgeye koyabilirsiniz. Susuzluğa da dayanıklı olduğu için sürekli sulamanız gerekmez. Ancak güzelce büyüyüp serpilmesi için gerekli ışık ve suya ihtiyaç duyar.

Hava Bitkileri

evde bakımı kolay bitki

Bu bitkinin evde bakımı kolay bitki türleri arasında bulunmasının en önemli sebebi toprağa ihtiyaç duymamasıdır. Toprağı olmadığı için sulama konusunda farklı teknikler tercih etmeniz gerekebilir. Bu da püskürme ya da musluk altında elinizle sulama yöntemidir.

Aşk Merdiveni

Suyu seven bu bitkiyi her gün sulamanız ve aydınlık bir köşeye koymanız yeterlidir. Görünüm itibariyle salon dekorasyonuna uyum sağlar ve dayanıklıdır.

 

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.