Ev Dekorasyonu İçin Ikea Hack Fikirleri

Ev dekorasyonu ile ilgiliyseniz mutlaka ikea hack çılgınlığını da duymuş olmalısınız. Eğer duymadıysanız sizin için harika örnekler derledik.

Bildiğiniz gibi Ikea’dan herhangi bir şey satın aldığınızda demonte şekilde elde ediyorsunuz. Kendi imkanlarınızla parçaları birleştirip ortaya bir masa, koltuk ya da dolap çıkartıyorsunuz. İşte “hack” fikri de tam burada ortaya çıkıyor. Örneğin aldığınız masanın parçalarını birleştirirken klasik Ikea kurallarına göre değil kendi zevkinize göre hareket ediyorsunuz. Masanın ayaklarını farklı ayaklarla birleştirebiliyor, dolabın kapaklarını renkli yapabiliyor ya da farklı boya ve kaplamalarla mobilyalarınızı farklılaştırabiliyorsunuz.

İşte size fikir vermesi için derlediğimiz farklı Ikea Hack Fikirleri..

Çalışma/Makyaj Masası

Direkt olarak bir mas almak yerine kenarlarında çekmecelerin bulunması için iki adet çekmeceli dolap satın alıp üzerine bir ahşap monte ederek masa elde edebilirsiniz. Bu hem çalışma masası olarak hem de makyaj masası olarak size depolama alanı sunan bir fikir.

Yatak Ucu Pufu

Ikea hack fikirleri aynı zamanda mobilyaları amacı dışında kullanmayı da içeriyor. Bu metal ayaklı TV ünitesinin üzerine minder kaplayarak bir yatak ucu pufu elde edebilirsiniz.

Mobilyaları Renklendirin

Ham ahşap şekilde aldığınız mobilyalarınızı birleştirdikten sonra sprey boyalarla farklı renklere boyayabilir, farklı malzemelerle süsleyebilir ve kendi evinize uygun hale getirebilirsiniz.

Home Ofis/Çalışma Köşesi

Evinizin bir köşesini çalışma köşesi yapmak için ofis mobilyaları almanıza gerek yok. Bu farklı boyutlardaki rafları üst üste duvara monte ederek harika bir köşe oluşturabilirsiniz.

Mutfak Dolaplarından Kurtulun

Son zamanların en popüler açık raf trendini, Ikea’da satılan raflarla gerçekleştirebilirsiniz. Sağlam ve kalın raflar tercih ederek tabaklarınızı yerleştirebilirsiniz.

Mutfağınızda Bar Alanı

Küçük bir mutfağınızın varsa ve ada tezgah için yeriniz yoksa Ikea’ satılan bu dolapları kullanarak minik bir bar alanı oluşturabilirsiniz. İki adet bar taburesiyle bu köşe harika bir şekilde tamamlanabilir.

Çocuk Odası İçin Ikea Hack Fikirleri

Çocuk odasında daha fazla depolama alanına ihtiyaç duyulur. Ofis mobilyaları kısmında satılan bu çekmeceli dolaplardan birkaç tane alarak büyük bir oyuncak dolabı elde edebilirsiniz. Dilerseniz boyayarak da çocuk odasına uygun hale getirebilirsiniz.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply