Estetik Harikası Mutfak Masaları ile Keyifli Anlarınıza Yer Açın

Sevdiklerinizle bir araya geldiğiniz mutlu yemek buluşmaları, en sıcak kahve sohbetlerinin tamamlayıcısı mutfak masası tasarımlarıyla estetik yaşam alanları yaratıyor. Siz de mutfak masanızı en tarz modellerle yenileyerek baharın taze havasını evinize taşıyabilirsiniz. Evdeki zamanınızın en işlevsel mekanlarından mutfağınıza seçeceğiniz şık mutfak masası ile dekorasyonda fark yaratmanız hiç de zor değil. Mutfakların en önemli ve değişmez eşyaları dekorasyonun da odak noktasını oluşturuyor. Evinizin stiline uygun seçeceğiniz trend modellerle mutfaklarınızda konfor ve estetiği buluşturmanız mümkün. Tarzınıza uygun mutfak masası seçiminde öncelikli dikkat etmeniz gereken nokta ise kaç kişilik masaya ihtiyacınız olduğu ve mutfağınızın büyüklüğü… Mutfağınızın şekline ve dekorasyon tarzına göre seçeceğiniz tasarımlarla hem işlevsel hem de konforlu alanlar yaratabilirsiniz.

Mutfak Masası Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Aile ile birlikte yapılan uzun pazar kahvaltılarının keyfine konfor ve şıklığıyla katkı sunan mutfak masalarında renk, desen, model ve malzeme seçimi ile çok farklı seçenekler mevcut. Bu seçenekler arasından mutfağınızın şekli ile uyumlu masa modellerini seçerseniz daha kullanışlı olacaktır. Eğer küçük bir mutfağınız varsa kare dört kişilik masalar daha rahat kullanım olanağı sağlayacak, böylelikle alanı verimli değerlendirmiş olacaksınız. Mutfağınızın boyutları daha büyükse o zaman 6 sandalyeli dikdörtgen masaları rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Küçük mekanlar için pastel ve açık renk tercihi de mutfağınızı daha ferah gösterecektir. Günümüzde genç çekirdek ailelerin ikamet ettiği küçük mutfaklı evler için tasarlanan duvara monte edilebilen açılır kapanır mutfak masaları da işlevsellikleri ile dikkat çekiyor. Yemeğinizi yerken ya da kahvenizi yudumlarken yatay konuma getirilen bu pratik masaları kullanım dışında kapalı tutarak yerden tasarruf sağlamış olursunuz.

Evinizde Çocuklar Varsa Dikkat!

Mutfağınız açık mutfak tarzında ise yaşam alanı olarak “günlük kullanımdaki önemi artıyor” demektir. Hem mutfak hem de oturma alanı olarak kullanabileceğiniz rahat, konforlu, estetik mobilya görünümlü ahşap masaları tercih edebilirsiniz. Bu tarz masaları salonunuzdaki diğer mobilyalar ve renklerle uyumlu olarak seçerseniz aynı zamanda dekorasyonda bütüncül bir şıklığı yakalamış olursunuz. Mutfak masalarının seçiminde kullanacağınız alanın büyüklüğü, stili önemli demiştik. Estetik, dekorasyonu tamamlayan ve şıklığı ile göz dolduran mutfak masaları aynı zamanda hijyen açısından
da kullanım kolaylığı sağlayacak malzemelerden seçilmeli… Hele evinizin neşesi küçük afacanların yemeklerini yerken özgürlüklerine ne kadar düşkün olduğunu göz önüne alırsanız… Mutfak masası seçiminizde kolay temizlenebilir, leke tutmayan modelleri tercih etmeniz kullanım açısından rahat etmenizi sağlayacaktır.
Mutfak masasının sivri köşeleri ya da çıkıntılı ayakları çocuklar için bazı riskleri de beraberinde getiriyor. Evinizde küçük çocuklarınızla birlikte yaşıyorsanız, mutfak masası modelleri seçiminde bu noktayı da gözden kaçırmayın…

Estetik Tasarımlar Mutfağınızın Havasını Değiştirecek

En tatlı sohbetlerinize ev sahipliği yapacak mutfak masası fiyatları kullanılan malzemeye, büyüklüğüne, model ve markaya göre değişkenlikler gösteriyor. Mutfak masaları uzun dönemli kullanılan eşyalar grubunda olduğu için bunu göz önünde bulundurarak sağlamlığına dikkat etmelisiniz. Ucuz malzemeden üretilen, ayakları sağlam olmayan masalar bir süre sonra size sıkıntı yaratmaya başlayabilir. Beğenerek aldığınız ve yüksek miktar ödediğiniz masanızın bir süre sonra kullanımında sorunlar yaşamak istemiyorsanız eğer malzemesi ve işçiliği gözden kaçırılmaması gereken önemli noktalardan… Sağlık açısından sakıncalı olmayan, kaliteli malzemelerden üretilen ürünler uzun vadede avantaj sağlayacaktır. Mutfağınıza estetik dokunuşlar getiren mutfak masalarının stilinize uygun tasarımları için Koçtaş’ın web sitesini ziyaret edebilir, hayalinizdeki modeli kolaylıkla bulabilirsiniz. Mutfağınızı yenilemek ve evinize taptaze bir esinti taşımak için Koçtaş güvencesi ile ürüne özel kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.