En Pratik Salon Dekorasyonu Fikirleri

Salon dekorasyonu fikirleri için kolları sıvayın. Salonunuzda değişiklik yapmak istiyor ancak çok büyük bir bütçe ayırmak istemiyorsanız küçük değişikliklerle de salonun havasını değiştirebilirsiniz. İşte sizin için derlediğimiz pratik salon dekorasyonu fikirleri.

Salonunuzun bir köşesine yapacağınız raflar ile oldukça şık bir görünüm elde etmeniz mümkün. Bu raflara kitap, dekoratif ürünler ya da saksı koyabilirsiniz.

Boş bir duvara koyacağınız rafın üzerine bir ayna koyarsanız hem şık bir görünüm elde edersiniz hem de salonunuz daha boyutlu görüneceğinden ferah bir alan elde etmiş olursunuz.

Salonunuzdaki boş köşeleri doldurursanız çok daha sıcak ve samimi bir ortam elde edersiniz. Bu köşeleri büyük bitkiler, şık heykeller ya da içki standı gibi ürünlerle doldurabilirsiniz.

Salon dekorasyonuna şık bir görünüm katmak ve aynı zamanda salon sıcaklığını korumak için ahşap malzemeler ile metal malzemeleri aynı anda kullanabilirsiniz.

Salonunuzda değişiklik yapmak ve havasını pozitife çevirmek için birkaç eşyayı değiştirebilirsiniz. Örneğin kare ya da dikdörtgen orta sehpanızı yuvarlak sehpa ile değiştirin.

Salonunuzda elektronik eşyaların çok fazla yer kaplamasını önlemenizde fayda var. Bunun için ince bir televizyon, yer kaplamayan bir ünite ve gizlenmiş kablolar yeterli olacaktır.

Salon dekorasyonunuz ne kadar şık olursa olsun koltuklarınızı her zaman konforlu modellerden seçin.

Salonunuzda kendinize ait bir dinlenme alanı yaratmak için boş bir köşeye rahat bir koltuk ve kitaplık koyabilirsiniz.

Çocuklu bir aile olsanız da beyaz mobilyalar ve eşyalar seçmekten korkmayın. Kolay yıkanabilir kumaşlar tercih ederseniz beyaz ile harika bir salon dekorasyonu yapabilirsiniz.

Salonunuzda değişiklik yapmak için yeni eşyalar almanız şart değil. Eski bir koltuğun ayaklarını farklı bir renge boyayabilirsiniz.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply