En Lezzetli 5 Zeytinyağlı Yemek

Zeytinyağlı yemekler son derece faydalı ve aynı zamanda da lezzetli. Diyet yapıyorsanız ya da sağlıklı beslenmeyi hedefliyorsanız beslenme düzeninizde mutlaka zeytinyağlı sebze yemeklerini bulundurmalısınız. Özel günlerde, sevdiklerinize güzel bir sofra hazırlamak istediğinizde, diyetteyken ya da tamamen canınız çektiği için yapabileceğiniz bu harika zeytinyağlı yemeklere yakından bakmaya ne dersiniz? Peki en lezzetli zeytinyağlı yemekleri nelerdir?

Zeytinyağlı Sarma

Zeytinyağlı dendiğinde akla ilk gelen hiç kuşkusuz yaprak sarmadır. Özel günlerde, pikniklerde ya da sadece canınız çektiği için yapabileceğiniz bu harika yemek aynı zamanda oldukça sağlıklıdır da.

https://yemek.com/zeytinyagli-yemeklerin-puf-noktasi/

Zeytinyağlı Kereviz

Kereviz de en sağlıklı sebzelerden biri. Hem doğranarak hem de dolma şeklinde yapabileceğiniz kerevizi, çocuklarınız da yedirmeyi ihmal etmeyin.

https://www.lezzet.com.tr/yemek-tarifleri/sebze-yemekleri/zeytinyaglilar/zeytinyagli-kereviz-dolmasi

Zeytinyağlı Enginar

En faydalı sebzelerden biri olan enginar aynı zamanda bahar aylarının en çok tercih edilen yemeklerindendir. Zeytinyağı ve garnitürle yapabileceğiniz bu harika yemeği diyetteyken de tüketebilirsiniz.

zeytinyağlı yemek

Zeytinyağlı Taze Fasulye

Taze fasulye, ne şekilde pişirilirse pişirilsin lezzetli olan sebzelerden biri. Zeytinyağlı yaptığınızda sofranızda bir meze görevi görecek bu harika yemeği davet masaları için tercih edebilirsiniz.

https://www.lezzet.com.tr/yemek-tarifleri/sebze-yemekleri/zeytinyaglilar/zeytinyagli-taze-fasulye

Zeytinyağlı Bamya

Zeytinyağlı yemek listesinde mutlaka yer alması gereken en lezzetlilerinden biri de bamyadır. İki türlüsü de yapılabilen bu sebze, hem son derece faydalı hem de lezzetlidir.

Bu zeytinyağlı yemekler listesinde sizin en sevdiğiniz ve yapmayı tercih ettiğiniz yemek hangisi?

Daha önce derlediğimiz çorba tarifleri yazımıza gitmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply