Diyette Tatlı Krizi İçin Kalorisi Düşük Tatlı Fikirleri

Diyet yapmanın çeşitli zorlukları var. Ama en büyük zorluğu hiç kuşkusuz tatlı tüketememek. Lezzetli tatlılar kalori sayılarıyla dudak uçuklatıyor. Diyet yaparken en çok tatlı krizlerinden çekiyorsanız sizin için hem sağlıklı hem de kalorisi düşük tatlı tarifleri derlemesi yaptık. Bu kolay tatlılarla artık siz de çay ve kahve saatlerinde lezzetli tatlılar tüketebilirsiniz.

Damla Çikolatalı Kremalı Kurabiye

Çay saatinde tüketebileceğiniz bu hem çok hafif hem de lezzetli tatlıyı sevdikleriniz için de yapabilirsiniz.

https://www.mynet.com/sikinti-yapmayin-diyet-bozmayan-8-pratik-tatli-tarifi-1145284-myyemek

Şekersiz Kakaolu Muffin

  • Özellikle regl dönemlerinde gelen çikolatalı brownie yeme isteğini bu harika muffin ile giderebilirsiniz. Diyet dostu malzemeleriyle gönlünüz rahat bir şekilde tüketebilirsiniz.
https://yemek.com/hafif-pratik-tatli-tarifleri/sayfa/3

Diyet Magnolia

  • Son zamanların en popüler tatlılarından biri olan magnolia’yı diyette de tüketmek ister miydiniz? Diyet malzemeler kullanarak bu lezzetten geri kalmamanın yolunu bulabilirsiniz.
https://www.dahaiyiyasam.com/3-pratik-diyet-tatli-tarifi-9258.html

Diyet Havuçlu Kek

  • Diyetteseniz diye artık kek yiyemeyeceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Tam buğday unu, bal gibi çeşitli alternatiflerle un ve şeker ikilisini alt ederek lezzetli bir kek yapabilirsiniz. Havuçlu olduğu için de ekstra sağlıklı.
https://www.bustle.com/articles/134432-17-healthy-dessert-recipes-to-enjoy-in-2016

Pişirilmeyen Diyet Cheesecake

  • Çoğu kişinin favori tatlılarından biri olan cheesecake diyette de tüketilebilir. Bunun için diyet malzemeler kullanabilirsiniz. Bu pişirilmeyen versiyonu da hem sağlıklı hem de lezzetli.
https://abeautifulmess.com/2014/05/no-bake-strawberry-cheesecake-non-dairy.html

Çikolatalı Diyet Kurabiye

Düşük kalorili tatlı dendiğinde akla ilk olarak diyet kurabiyeler gelir. Yulaf unu ile yapabileceğiniz bu kurabiyeyi çay ya da kahvenin yanında vicdanınız rahat bir şekilde tüketebilirsiniz.

https://www.delish.com/cooking/nutrition/g2615/low-calorie-dessert-recipes/?slide=4

Bitter Çikolatalı Brownie

  • Biliyorsunuz ki bitter çikolata diyette serbest. Hazır serbestken mis gibi bir bitter çikolatalı brownie yapmaya ne dersiniz?
https://www.delish.com/cooking/nutrition/g2615/low-calorie-dessert-recipes/?slide=7

Fıstık Ezmeli Muzlu Dondurma

  • Fıstık ezmesi de diyetisyenlerin az da olsa tüketebileceğinizi söylediği besinlerden biri. Madem tüketebiliyoruz o zaman neden dondurma yapmayalım? Muz ve fıstık ezmesini karıştırıp ezdikten sonra buzlukta donmasını sağlayın ve afiyetle tüketin.
https://www.delish.com/cooking/nutrition/g2615/low-calorie-dessert-recipes/?slide=32

Glutensiz Kurabiye

Mis gibi damla çikolatalı kurabiyenin keyfini bilmeyen yoktur. Kalorisi düşük tatlı fikirleri içinde bu harika tariften de bahsetmemek olmaz. Sağlıklı malzemelerle yapılan ve glutensiz olan bu kurabiyeyi çocuklarınıza da yedirebilirsiniz.

https://www.delish.com/cooking/nutrition/g2615/low-calorie-dessert-recipes/?slide=44
Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply