Diyabetliler İçin Lezzetli Tatlı Tarifleri

Diyabet hastaları için bazı yiyecekleri tüketmek oldukça tehlikeli. Doğru bir beslenme düzeni ile sağlıklı bir hayat sürebilen diyabet hastaları, birçok güzel lezzetten mahrum kaldığını düşünüyor olabilir. Oysa diyabet hastası olmayanlar için de tüketilmemesi gereken un, şeker gibi malzemeler tatlılar için o kadar da gerekli değil. Diyabet dostu tatlı tarifleri ile artık siz de lezzetli tatlıları tüketebilirsiniz. Vakit kaybetmeden diyabetliler için lezzetli tatlı tarifleri almaya hazır mısınız?

Yoğurtlu Meyve Kızartması

  • Sevdiğiniz meyveleri dilimledikten sonra yağlı kağıt serdiğiniz fırın tepsisine atın ve üstü kızarana kadar pişirin. Meyve şekeri olduğu için ekstra şekere ihtiyacınız yok. Yanında yoğurtla tüketerek kan şekerinizi de kontrol altında tutabilirsiniz. Bu tarif genellikle nektarin ve şeftali ile yapılsa da siz elma, armut gibi meyvelerle de yapabilirsiniz. Önemli olan yoğurtla tüketiyor olmanız.
https://www.dessertfortwo.com/grilled-stone-fruit-almond-mascarpone-dip/

Şekersiz Kurabiye

  • Kurabiye için kullandığınız malzemeleri kullanırken yalnızca şeker yerine kuru meyveleri minik küpler halinde doğrayarak kurabiye hamurunu elde edebilirsiniz. Daha sonra pişirip mis gibi süt ile tüketerek kurabiye keyfinizi sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Bu kurabiyenin hamurunu yaptığınızda normal kurabiyeye göre biraz daha sıvı bir kıvam elde edebilirsiniz. Bunda hiçbir sorun yoktur. Şekil verip pişirdiğinizde lezzetli bir kurabiye elde edebilirsiniz.
https://blog.n11.com/gundem/ozel-gunler/sekersiz-tatli-tarifleri

Kakaolu Şekersiz Kek

  • Bu harika keki yaparken de şeker yerine hurma ve muz kullanmanız yeterli. İleri diyabet hastaları beyaz un yerine diyabetik un da kullanabilirler. Dilerseniz hurma yerine kuru üzüm de kullanabilirsiniz. Bu harika keki de bir bardak süt ile tüketebilir veya servis edebilirsiniz.
https://yemek.com/tarif/kakaolu-sekersiz-kek/#gref

Chia Puding

  • Son zamanların en çok konuşulan malzemelerinden biri olan chia yalnızca diyabetliler için değil diyet yapanlar için de ideal. Bir muzu ezdikten sonra üzerine bir kaşık chia tohumu, bir kaşık bal ve yarım bardak süt eklemeniz yeterli. Bir süre buzdolabında beklettikten sonra bu muazzam pudingi gönlünüzce tüketebilirsiniz.
https://blog.n11.com/gundem/ozel-gunler/sekersiz-tatli-tarifleri

 

Fırında Kabak Tatlısı

  • Bu kabak tatlısını yaparken şeker yerine agave şurubu kullanmalısınız. Kabakları dilimleyip pişirdikten sonra üzerinde agave şurubu gezdirin ve ceviz içi ile son dokunuşunuzu yapın.
https://yemek.com/tarif/firinda-kabak-tatlisi/#gref

Diyabetliler için lezzetli tatlı tarifleri arasında sizin favoriniz hangisi?

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.