Dereotlu Sandal Kabak Tarifi

Merhabalar,

Bugün size dereotlu kabak sandal tarifi vereceğim. Peynirle dereotu buluşmasına bir de kabak eklenince lezzet kaçınılmaz oluyor. 🙂

Bu öğünle kabaktan dolayı sebze gereksinimini karşılarken, beyaz peynir ve dereotuyla lezzetten de ödün vermemiş oluyorsunuz. Sebze yemeyi sevmeyen çocuklar için şekil itibariyle eğlenceli bir yemek yapmak istiyorsanız bu tarif muhteşem bir fikir.

Malzemeler :

 • Kabak (Istenilen miktarda)
 • Beyaz peynir (Tercihen tam yağlı)
 • Dereotu
 • Tereyağı
 • Pul Biber
 • Kekik
[imagebrowser id=182]

Yapılışı:

 1. Öncelikle kabaklarımızı ortadan ikiye kesip kaynamış olan suda yaklaşık 4 dk. haşlıyoruz. (Ben vitaminlerin kaybolmaması için genelde tahta bıçak kullanıyorum.)
 2. Kaşık yardımıyla kabakların içini çıkartıyoruz.
 3. Peynirin içerisine pul biber ve kekik ekliyoruz.
 4. Kabaklarımızın içine bu peynir harcını koyuyoruz.
 5. Üzerine dereotlarını ve tereyağ parçalarını yerleştirdikten sonra önceden ısıtılmış 200 derece fırında yaklaşık 12 dakika üzeri kızarana kadar pişiriyoruz.

Dereotu ve tereyağı kokusu leziz. İşte bu kadar…

Sizin de 15 dk. yapılacak pratik yemek tarfileriniz varsa bize yazmayı unutmayın. Tariflerinizi paylaşın, bir “Ayın Konuk Aşçısı” da siz olun. 😉

Afiyet olsun.

Satenay Z. Ünal

Satenay, Kadınım Mutluyum ekibinin gurme isimlerinden. Satenay ile hem lezzetli hem de pratik tarifleri öğrenecek yepyeni lezzetler keşfedeceksiniz. Çalışan kadın için mutfakta olmak ne kadar zevkse bazen o kadar da zorlaştığını bildiğimiz için kurtarıcımız Satenay'ı ekibimize kattık. Satenay' a teşekkürlerinizi yapacağınız yorumlarınızda bildirebilirsiniz.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.