Dekorasyonda Yeşil Renk Kullanımı

Baharın gelişi hepimizi heyecanlandırdı, canlandırdı. Bu canlılık dekorasyondaki zevkimize de yansıdı ister istemez. Hergün dışarı çıkıp yemyeşil ağaçları, çimenleri görüp neşelenince bu hissi eve de taşımak istedik ve yeşil renk kullanımının dekorasyona yansımalarını inceledik.

Dekorasyonda sınırlar, kalıplar yoktur bildiğiniz üzere. Baktığınız her yeri kendi zevkinize göre döşemek en büyük hakkınız. Ne de olsa onları hergün gören, tüm enerjisinden etkilenen sizsiniz. Eğer yeşil renk size pozitif enerji veriyorsa onu evinizin dekorasyonunda bolca kullanmak istersiniz. Bunu yapmanın en basit yolu da duvarları yeşil boyamaktır.

green-paint-colors-living-room-decorating-ideas

Dekorasyonda Yeşil

Yeşil rengi ne kadar sevseniz de evde ferahlıktan yana olduğunuz için yeşil duvarların sizi boğmasından çekiniyor olabilirsiniz. O halde ya duvar renginizi daha açık bir ton olarak su yeşili ya da evin en büyük mobilyalarından biri olan koktuğunuzu yeşil seçerek yine de dekorasyonunuzda bolca yeşil kullanmayı sağlayabilirsiniz.

green-living-room-ideas-2011-11

“Bu bahar dekorasyon yenilemeyi düşünmüyorum. Zaten evimi yeni dekore ettim ve bunu yaparken de açık tonlardan yararlandım.” diyorsanız evin havasını kolayca değiştirebilen minderlerle yeşil ayrıntılar ekleyebilirsiniz.

emerald-green-home-decor-pillows

Günün en çok vaktini mutfakta geçiriyor olabilirsiniz. Yemek yaparken, yerken, çay kahve keyifleri yaparken hatta belki çalışırken bile mutfak masasını kullanıyorsanız bahar coşkusunu evde yaşamanın sizin için en uygun yolu yeşil masa…

640_kitchen

Oturma odanızda olduğu gibi mutfağınızda da büyük değişimler yerine ayrıntıları kullanarak yeşil dokunuşlar yapabilirsiniz. Sandalyeniz, avizeleriniz, duvara asacağınız çerçeve veya işlemeli tabaklar, çeşitli yerlerde kullanacağınız büyüklü küçüklü saksı bitkileri bunu yaparken işinizi kolaylaştıracak birkaç öneri olabilir.

Teal-Home-Accents-Decorating-Ideas-with-green-chairs

Biraz daha sıradışı fikirler arayanlar için duvarlardan mobilyalara halılardan aksesuarlara her ayrıntıyı yeşil kullanmak da başka bir yol olabilir. Eğer evinizin bir odasını yemyeşil dekore etmekten yanaysanız göz önünde olan parçalardan bazılarını pembe gibi zıt bir renkte kullanırsanız kontrast yaratarak odanıza cool bir hava katabilirsiniz.

Pink-and-Green-Sitting-Area1

Nötral renklere kıyasla yeşil dekorasyonda zor bir renktir. Hazır enerjiniz yüksekken bu bahar sizi cesur olmaya davet ediyoruz. Doğayı arkanıza almaktan çekinmeyin!

İzlem Küsmen

İzlem, Marmara Üniversitesi İşletme son sınıf öğrencisi olarak aramıza katıldı. Yazı yazmayı, blog tutmayı ve okumayı çok sevdiğinden midir nedir kendisinin yerinin Kadınım Mutluyum safları olduğunu düşünüyor. Siz de öyle düşünüyorsanız İzlem'i takip edin! Google+

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.