Dekorasyonda Sıcak Renkler Nasıl Kullanılır?

Dekorasyon aşıklarına dekorasyonda sıcak renkler kullanma rehberi! Havaların soğumasıyla birlikte ev dekorasyonunda küçük değişiklikler yaparak ortamın çok daha sıcak ve samimi olmasını sağlayabilirsiniz? Nasıl mı? Elbette sıcak renkler kullanarak. İşte sizin için derlediğimiz dekorasyonda sıcak renkler yazısı bu konuda oldukça yeni fikirler edinmenizi sağlayacak.

Sarı renk tam bir kış rengidir. Hem sıcak alt tonlu olması hem de canlı bir görünüm katmasıyla ev dekorasyonuna anında hoş bir görünüm kazandırır. Perdelerinizi sarı renkle değiştirebilir ya da sarı aksesuarlar ile evinize sıcak bir hava kazandırabilirsiniz. Sarı renk ekose, kareli, çizgili gibi desenlerle de çok iyi anlaşır.

Toprak tonları da sıcak bir renk olmalarının yanında güven ve samimiyet göstergesidir. Kahverengi, krem rengi gibi toprak tonlarıyla harika bir kış dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Taba, camel, tarçın, turuncu tonları da sıcak tonlar arasında en sevilenlerden biridir. Özellikle sonbahar ve kış aylarında sıcak bir ortam yaratmanın en güzel yolu olarak bilinir. Siz de yatak odanızda ya da salonda bu renkleri kullanarak bu ortamı kolayca elde edebilirsiniz.

Krem, turuncu, ekru, kahverengi, yeşil ve bordo gibi hem dingin hem de sıcak tonları bir araya getirerek evinizde tam bir ev sıcaklığı görünümünü yaratmanız mümkün. Bunun yanı sıra hasır, ahşap, yün gibi malzemeler de bu görünümü destekler.

Dekorasyonda sıcak renkler dendiğinde akla hep toprak tonları gelse de yeşil ve tonları da en sevilen sıcak renklerden biridir. Yeşilin tonlarını diğer soğuk renklerle birlikte kullanarak da kontrast bir görünüm yaratmanız mümkün.

Sıcak alt tonlu bir pembe kullanarak da evinizde samimi bir ortam yaratabilirsiniz. Pudra pembesi gibi sıcak tonlar evinize aynı zamanda hem enerjik hem de huzurlu bir hava katar.

Eğer daha minimalist bir dekorasyon yapmak istiyorsanız sıcak renklerin açık tonlarını kullanarak da sıcak bir görünüm elde etmeniz mümkün. Beyaz, krem, ekru gibi açık renklerle birlikte sarı, yavruağzı gibi açık tonlu sıcak renkleri kullanabilirsiniz.

Evinizin genelinde soğuk renkler varsa ahşap, hasır gibi malzemeler kullanarak da sıcak renkleri kullanabilirsiniz.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply