Dekorasyonda Poster Devrimi

Son birkaç yıldır dekorasyon konusunda ülkecek kendimizi aştık.  Birçok insan artık evinde daha keyifli ve değerli vakit geçirmek istiyor.  Eskiye göre dekoratif objelere daha fazla dikkat eder olduk. Objelerin yalnızca göze hitap etmediğini aynı zamanda akılcı kullanımlara da ön ayak olduğunu gördük. Bu konuda Ikea deneyimleri bunun en güzel örnekleridir sanırım.

Bugün trend ve moda bölümümüzde tablo ve posterlerden bahsetmek istiyorum. Posterler daha hafif ve genelde  kuşe olmasından kaynaklı  daha parlak oldukları için gençler tarafından daha fazla tercih ediliyor. Ama kanvas tablolardaki o yağlı boya hissi de şimdilerde pek revaşta.

 

Retro Tarz

Eğer siz de benim gibi 50′ ler 60′ lar hatta belki 20′ lere kadar inerek o dönemlere hayransanız bu tablolar tam size göre. Evinizi bu dönem fotoğraflarıyla donatarak ve yine dönem mobilyalarınızla birlikte harika bir uyum yakalayabilirsiniz.

 

 

Müzik köşenizde plaklarınızın hemen üstünde çok hoş duracağını düşündüğüm bir poster bu!

 

 

Bu siyah beyaz aşıkların fotoğraflarına bayılıyorum. Hepimizin yakından tanıdığı Times Square’ deki Bahriyeli ve kız arkadaşının ünlü fotoğrafından sonra bu oldukça farklı bir alternatif olabilir.

 

Bu fotoğrafta yine o karenin şaşasını elinden almaya aday gibi. Ne dersiniz?

 

Şehir Fotoğrafları

Şüphesiz hayran olduğumuzun şehirlerden ilham almak en fazla başvurduğumuz yöntemlerden biri. Özellikle Aşk-ı Memnu Behlül karakterinin odasındaki nefis Eifel posteri diziyle patlama yaşamıştı! Hala en fazla satılan ürünler arasında görmek şaşırtmıyor. Ama ben daha ziyade pek bilinmeyen karelerin kullanılmasından yanayım.

 

 

Paris hep romantik ve hep sanat kokan bir şehir olmuştur. Romantizmden vazgeçemeyenler için bu tablonun yeri bambaşka olacak.

 

New York ise ışıltısı asla kaybolmayan bir şehir. bir dönem New York’ta yaşayan herkesin dediği gibi New York is New York!

 

Londra ise tarihiyle kendine has İngiliz tadıyla tam bir klasikler şehri.

 

İstanbul cihanın başkenti. Dünyada bu kadar güzel başka bir şehir var mı bilmiyorum. Nereye giderseniz gidin en sonunda yine de hep İstanbul diyebilirsiniz.

 

Pop-art Tablolar

2. Dünya Savaşı’ndan sonra ortaya çıkan bu akım günümüzde de halen etkisini kaybetmiş değil. Hatta sanatın şımarık bir çocuğu gibi bu ilgiyi üstünde hep tutacak gibi duruyor. Özellikle bekar evlerinin, teknolojiyle sanatı ayıramayanların bu akımın yılmaz savunucuları olduklarını görüyoruz. Beğeneceğinizi düşündüğüm bir kaç pop-art örneği de aşağıda!

 

 

Dünyaca ünlü isimlerin renkli fotoğrafları çok tanıdık. Bu fotoğrafın Marilyn Monroe’ lusu çok ünlüdür. Ama ben Audrey Hepburn’ ü tercih ettim bu sefer.

 

Bu goril,  Star Wars’ ın Chewbacca’ sını hatırlattı bana. Star Wars tutkunları için çok iyi bir seçenek olabilir diye düşünüyorum. 🙂

Sizinle son olarak bu çizgi roman karakteri “Umutsuz Kadınları” paylaşmak istiyorum. Benim diğer bir pop-art favorim de bu kadınlardır. Ama en sevdiğim tabiki Wonder Woman!

 

Tüm bu güzel poster ve tabloları Fotomoz‘ dan  satın alabilirsiniz. Dilerseniz bu seçtiğim görselleri sisteme yükleyip edinebileceğiniz gibi isterseniz de Fotomoz galerisinden seçim yapabilirsiniz.

 

Keyifli günler… 🙂

Ceren Uzuner

Ceren, hayatı dolu dizgin yaşamyı sevenlerden. Kadın olmanın güzelliğini yaşamayı en iyi bilenlerimizden. Ceren bizimle dilediği her konuda yazmak üzere anlaştı. Biz de olur nasıl istersen dedik. Koyu bir Ezginin Günlüğü tutkunu olan Ceren giyinmeyi, şarkı söylemeyi, gezmeyi, aşık olmayı en çok yazmayı ve bizi seviyor. Biz de onu seviyoruz. Umarız siz de seversiniz.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.