Dekorasyonda İngiliz Country Stili Nedir?

Dekorasyon dünyasında tıpkı modada olduğu gibi farklı stiller ve trendler ön plana çıkıyor. Renklerin ve desenlerin dans ettiği, huzuru ve konforu çağrıştıran country stili de bunlardan biri. Evinize değişiklik yapmak ya da yeni eviniz için farklı dekorasyon fikirleri edinmek istiyorsanız country stile bakmanızda fayda var. Kendi içinde de farklı dallara ayrılan country stilin en çok tercih edilen ve sevilen İngiliz country kısmına yakından bakmaya ne dersiniz? İşte İngiliz country ev dekorasyonu hakkında birkaç bilgi ve ipucu.

english-country-home-decor-2

İngiliz country stili genel olarak bir kır evi dekorasyonudur. İngiliz kır evlerinin pastel tonları, çiçek desenleri, eskitilmiş mobilyaları ve bir o kadar da şık detayları bu stilde bir araya geliyor.  Peki İngiliz country stilini evinizde nasıl uygulayabilirsiniz?

ccl4

Country stil dendiğinde akla ilk olarak desenler gelir. Çiçek, geometrik, çizgi, kaz ayağı gibi farklı desenleri dekorasyonda kullanabilirsiniz. Elbette desenlerle renkleri bir arada uyumlu şekilde kullanmalısınız. Örneğin çiçekli perdelerle çizgili halı tercih ederek şık bir görünüm yaratabilirsiniz. Salon dekorasyonunda konforlu ve rahat koltuk takımları, duvardan duvara kitaplıklar, ahşap mobilyalar ve açık renkler kullanarak harika bir country dekorasyona ulaşabilirsiniz.

17db06e589db35389b9e0fa1a9f2640d

Mutfak dekorasyonunda da pastel tonlarını ve yuvarlak kenarlı tezgah ve mobilyalar tercih edebilirsiniz. Örneğin renkli ahşaptan mutfak dolapları mutfağınıza huzurlu bir görünüm katabilir.

3-bathroom-in-the-English-style

İngiliz kır evlerindeki banyo dekorasyonlarında küvetler göze çarpıyor. Özellikle banyoda ayaklı küvetler ve duş perdeleri kullanmak mümkün. Banyo dekorasyonunda da krem, mint yeşili, sarı, pudra pembesi gibi açık tonları tercih edebilirsiniz.

72

İngiliz country stilin en çok yakıştığı yerlerden biri de hiç kuşkusuz yatak odaları. Bu stilin rahatlığı ve huzuru çağrıştırması, yatak odalarında harika bir dekorasyona ulaşılmasını sağlıyor. Konforlu kabarık yataklar, demirli yatak başları ve açık renkler ile siz de country stilde bir yatak odasına sahip olabilirsiniz. Ahşap detaylar kullanabilir, şık çerçevelerle duvarlarınızı hareketlendirebilir, desenli halılar kullanabilir ve loş aydınlatma ile yatak odasında country huzurunu oluşturabilirsiniz.

Tüm bu detayları bir araya getirerek siz de evinizde harika bir dekorasyon yaratabilirsiniz.

top-english-bedroom-design-room-design-decor-unique-in-english-bedroom-design-interior-design-ideas mg_9319 item4.rendition.slideshowVertical.burley-on-the-hill-apartment-06-kitchen

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply