Çok Kolay Tatlı Tarifi

Ramazan ayı boyunca, hafif ve sağlıklı beslenmeye devam etmek istiyorsunuz ama iftar sofraları da tatlısız olmaz. Ağır şerbetli tatlılar gibi ama çok hafif aynı zamanda yapması Çok Kolay Tatlı Tarifi anlatmak bahsetmek istiyorum sizlere. Gerçek anlamda 10 dakikalık bir tatlı bu. Çok kolay yazıp bir sürü malzemeyle yapılanlar gibi değil.

Gerekli malzemeler:
1 paket baklava yufkası
1 paket çiğ krema
Pudra şekeri

Baklava yufkası bulunması zor gibi gözükse de aslında küçük büyük bir çok markette mevcut.

Öncelikle baklava yufkalarını sigara böreği yapar gibi üçgen şekilde kesiyoruz. Bir tepsiye yaklaşık olarak 2 parça tatlı sığıyor, bu yüzden kestiğiniz parçalar sigara böreğinin yaklaşık olarak 2 katı büyüklüğünde olmalı.

Çok Kolay Tatlı Tarifi

Daha sonra 2 çorba kaşığı kremayı tek bir parçanın üzerine mümkün olduğu kadar eşit bir şekilde sürüyoruz. Çok ince bir kat olmasına dikkat edin, eğer 2 kaşık fazla geliyorsa elinizi kullanın ve dağıtma işlemini elinizle yapın. Yufka ne çok cıvık cıvık olmalı ne de çok kuru.

Bu işlemden sonra üçgenin alt kısmından başlayıp uzun kısma doğru gelişi güzel bir şekilde topluyoruz. Ve gül böreği sarar gibi yuvarlıyoruz.

Çok Kolay Tatlı Tarifi 2

En son 200 derecede 15 dakika ısıttığımız fırına tatlımızı koyuyoruz. Üst kısmı hafif pembeleşinceye kadar pişiriyoruz. Yaklaşık 10 dakika sonra fırından çıkarttığınız tatlınızın üzerine pudra şekeri döküp servis edebilirsiniz.

Çok Kolay Tatlı Tarifi 3

Sadece ramazanda değil yaz, kış insanın içini baymadan, ve enfes tadıyla sizi tatmin edecek bu tatlıyı denemeyi unutmayın.

Aşağıdaki Kadınım Mutluyum favori ev listesine göz atmayı unutmayın!

Ece X.

Merhaba! Ben Ece, Marmara Üniversitesi İşetme mezunuyum. Deneyimlerimi ve bilgilerimi paylaşmak en büyük tutkum. Yazılı olarak buradan, izlemek isterseniz eğer beni Youtube kanalımdan takip edebilirsiniz. Mutlu Kalın!

No Comments Yet

Leave a Reply