Bu Ayın En İyi 10 Mutfak Aksesuarı

Mutfak dekorasyonunda büyük rol oynayan ve mutfağın stilini destekleyen mutfak aksesuarları özellikle son dönemde çok daha şık tasarımlara büründü. İşte küçük detaylarla da olsa mutfağın havasını değiştiren ve sizin de stilinizi yansıtan bu harika aksesuarlar arasından seçtiğimiz bu ayın en iyi 10 mutfak aksesuarı.

Mutfakta hem işlevselliği hem de görselliğiyle mutlaka bulunması gereken aksesuarlardan biri olan mutfak tartıları, farklı tasarımlarıyla mutfağa bambaşka bir hava katıyor.

08

Baharatlıklar bir mutfakta en çok göze çarpan aksesuarlardan biridir. Teneke tarzında ve pastel renklerde bu harika baharatlıklar mutfağa şirin bir görünüm katabilir.

33ebf414-3f85-4a73-819b-8fdb672efe00

Mutfakların olmazsa olmazı doğrama tahtaları artık düz stiller yerine çok daha işlevsel olarak ortaya çıkıyor. Doğrama işlevini çok daha pratik bir hale getiren ve yemek yapma sürecini keyifli hale getiren bu harika doğrama tahtası bu ayın favorileri arasında yer almayı hak ediyor.

159_18-Space-Saving-Ideas-Perfect-for-Any-Small-Home_3-f

Yemek tariflerinde verilen ölçüleri tam anlamıyla yerine getirmenize yarayan hem de şık görünümleriyle mutfağınıza yakışacak bu harika kaplar vazgeçilmeziniz olmaya aday.

7020_XXX_v1

Bakliyatları şık bir mutfak aksesuarında saklamak mümkün. Bakliyatlara kolayca ulaşabileceğiniz ve mutfağa renk katacak bu harika saklama kapları bu ayın favorisi!

303905-650-1451861348-4

Her mutfakta bulunan çöp kutuları, çöp atıldığı için şık olmayacak diye bir şey yok elbette. Bu rose gold denilen yılın en moda rengine sahip çöp kutusu, mutfağınıza bambaşka bir hava kazandırabilir.

b5fdc03a09d3f35c3c81764fc37b70e6

Yine rose gold rengine sahip harika yağdanlıklar özellikle minimal stilde dekore edilmiş mutfaklar için en ideal aksesuarlar arasında yer alıyor. Her zaman el altında bulunması gereken yağları, şık bir şekilde muhafaza etmek isteyenler için en ideal çözüm bu olsa gerek!

copper-oil-vinegar-set

Otantik dekorasyon dendiğinde akla gelen ahşap, mutfak dekorasyonunda sebzeler için kullanıldığında ortaya müthiş bir sonuç çıkıyor. Eğer otantik stilde düzenlediğiniz bir mutfağınız varsa bir köşesini patates ve soğanlarınızı koyabileceğiniz bu harika raflığa ayırmaya ne dersiniz?

il_fullxfull.698833895_msww

Mutfağı güzelleştiren aksesuarlar arasında sayılabilecek bu duvar süsü, eat kelimesiyle adeta iştah açıyor.

Kitchen-Makeover-Reveal-for-One-Room-Challenge-including-planked-walls-700x1056

Renkli ve farklı tasarımıyla bu bıçak seti mutfağınızın stiline stil katabilir.

Stylish-knife-stand

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply