AYAKKABILARA HÜKMEDEN KADIN OLUN!

”Çarşıdan aldım bin tane, eve geldim bir tane” diye değiştirsek tekerlemeyi işte o zaman cevabı ayakkabılar olur. Evet her kadının olması gerektiği gibi siyah stilettom var ama kırmızı yoktu. Ayrıca o nude renklinin burunları yuvarlak, sivri burunlusunu almasaydım havuç pantolonumu nasıl giyecektim? Hıı, o çok ucuzdu almak zorunda kaldım…

Bir kadın asla mantık dışı alışveriş yapmaz. Aldığı her şey için bir açıklaması vardır. Söz konusu ayakkabılar olunca yaratıcılığımız biraz daha artıyor olabilir. Hal böyle olunca içinde kadın olan hemen her ev mini birer butik olmaktan uzak kalamıyor. Bu ancak evin diğer sakinlerinin yaşam alanlarına müdahale etmeye kadar devam edebiliyor. Sonrasında tüm yaratıcılığımızı ”Nereye sığacak bu kadar ayakkabı?” sorusunun cevabını bulmaya harcıyoruz.

Original_LA-Closet-Design-shoe-wall_s3x4_lg

Evimizin her şeyi sloganlı mağazaların sunduğu geçici çözümleri denemekle başlıyoruz. Her yeni sezon büyümeye devam eden ayakkabı servetimizle doğru orantılı olarak çözümlerimiz de büyüyor. Bir bakmışsınız evde dolap yaptıracak duvar kalmamış..

Bu sorunlardan önce bahsetmek istedim; çünkü kendimden biliyorum. Ayakkabılarınız için yeni eve çıkmayı düşünmenize gerek yok. Eviniz için birbirinden sevimli aynı zamanda dekoratif çözümler sağlayabilirsiniz. En tercih edilen yol yukarıdaki gibi evimizin bir odasını tamamen onlara ayırmak olacaktır elbet. Fakat hepimizin evi buna müsait olmayabilir. O halde büyükannelermizden özür dileyerek konsollardan dantelleri kaldırıp ayakkabılarımızı koymak akla ilk gelen bir diğer çözüm olsa gerek..

sarah_storage_4

Kitap okumayı seviyoruz. Fakat teknolojiyle beraber alışkanlıklarımız da değişiyor. Kitapçıları tek tek dolaşıp elimiz kolumuz dolu bir şekilde eve gelmeler, okunanlar/okunacaklar diye kitaplık düzenlemeler için artık vaktimiz yok. E-kitaplıklar telefonlarımızda, tabletlerimizde yerini aldı, e-kitaplar birikmeye başladı bile. Sizin evinizdeki kitaplar da sehpa üstü dekoru, bardak altlığı olarak kullanılmaya başlandıysa işte ayakkabılarınız için hem çok şık hem de sizi birkaç ay daha idare edecek büyük bir çözüm daha..

3-shoe-organizing-inspiration

Benim daha küçük ve pratik çözümlere ihtiyacım var diyenler içinse el yapımı çok sevimli fikirler var. Benim içlerinden en sevdiğim işte bu askı yöntemi. Evde kullanmadığınız eski elbise askılarınız varsa fotoğraftaki gibi sadece uçlarını kıvırarak kolayca ulaşabileceğiniz bir ayakkabı askılığı hazırlayabilirsiniz. İstediğiniz kadar çoğaltmak da evde koyacağınız yeri seçmek de sizin elinizde..

634776252495672054

634775483568917506

İşte ayakkabılarınıza çözüm ararken size yardımcı olabilecek dekoratif, pratik ve masrafsız diğer çözümler..  

[imagebrowser id=245]
İzlem Küsmen

İzlem, Marmara Üniversitesi İşletme son sınıf öğrencisi olarak aramıza katıldı. Yazı yazmayı, blog tutmayı ve okumayı çok sevdiğinden midir nedir kendisinin yerinin Kadınım Mutluyum safları olduğunu düşünüyor. Siz de öyle düşünüyorsanız İzlem'i takip edin! Google+

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.