10 Oturma Odası Dekorasyonu Önerisi

Evin içindeki hayatın akışının büyük bir bölümünün sağlandığı nokta oturma odasıdır.Oturma odası dekorasyonu için bir çok seçeneğimiz var. Gelin sizin için seçtiğimiz 10 Oturma Odası Dekorasyonu Önerisi galerisine hep beraber göz atalım..

Beyaz ile Hafifleyin

Beyaz döşemeyle lüks ve nötr bir görünüme ulaşın ve derinlik ve boyut katmak için hafif tonlarda aksesuar tercih edin..

beyaz oturma odası

Büyük Odayı Görsel Olarak bölün

Bu odadaki sedir tavan kirişi gibi odayı daha geniş ve ferah gösterme amaçlı bölen mimari detaylar kullanın…

sedir

Değişik Tarzları Bir Arada Kullanın

Yeni ve eskiyi, resmi ve gündeliği, sade ve gösterişli mobilyaları davetkar ve rahat bir oturma odası yaratmak için kullanabilirsiniz.Bu odada olduğu gibi nötr tonlarında kanepe ve koltuk çağdaş çizgileri yansıtırken perdelerin geleneksel çizgileri denge sağlar nitelikte.

karşık tarz

Klasikleri Modernleştirin

Desenlerin ölçekleriyle ve renkleriyle beklenmedik şekilde oynayarak  klasik mobilyalarınıza modern bir görünüm katın.

klasik modern

Sergi Görünümünü Yakalayın

Tek bir duvara birden fazla sanatsal ürün ekleyerek odanıza müzelere layık bir görünüm verin..

sergi görünümü

Tarihi Parçalarla Odanızı Süsleyin

Eski bir tavan sandığınızı odanızın ortasında kahve masası olarak kullanın.Çikolata kahvesi parçalar odanın düzeniyle bir uyum içinde ve odaya tarihsel bir hava katmış.

tarihi

Antikalara Yatırım Yapın

Bütçenizin el verdiği müddetçe her oda için bir adet antika ürün satın alın. Burada, mermerin üstündeki Fransız kaidesi odadaki boşluğun odak noktası halinde.

fransz

Boş Alan Yaratın

Odadaki trafik akışını düzenlemek için mobilyaları duvardan uzaklaştırın ve odanın merkezine doğru yerleştirin. Bu tarz döşeme Yüzen Mobilya Planı olarak adlandırılır.

fasdfa

Şıklık ve Rahatlığı Harmanlayın

Konforlu ve muntazam aynı anda barınabilir. Odanızın tabanı için antikalar kullanın, daha sonra modern kalın kumaşlarla, orta çağ lambaları ve heykelsi aksesuarlarla modern havaya bir dokunuş yapın. İpek perdeler, aynalı sehpalarla birlikte çizgili döşemeler ve bir sürü renkli minderlerle odayı hareketlendirin.

şık ve rahat

Beklenmedik Materyaller Kullanın

Taştan baca güzel,  fakat aynı zamanda çok sık karşılaşılan bir detay.Şöminenin etrafındaki doğal yatay ahşap lambri  yan kısımla bağlantıyı güzel bir şekilde sağlamış.

ocak

Doğal Dekorasyon

Etrafınızı saran güzelliklerden ipuçları edinin.Bu ev göl kenarında ve ağaçlarla kaplı.Çim yeşili ve mantar kahveleri, dal ve ağaçtan yapılma yan sehpanın görüntüsü dışarıdaki havayı adeta evin içine taşımış.

naturel

 

 

Begüm Üstünköy

Begüm Üstünköy 1992'de İstanbul'da doğdu. 2010 yılından beri Bahçeşehir Üniversitesi'nde Avrupa Birliği İlişkileri ana dalıyla birlikte Amerikan Kültür ve Edebiyatı yan dal programlarına devam etmekte. Yurt içi ve yurt dışı gezilerine acayip meraklı, değişik kültürler öğrenmek en büyük hobisi. Moda, makyaj ve bakım ürünleri ve pilates ilgi duyduğu alanların başında. Begüm'ü takip edin.

1 Comment

Leave a Reply