Yılın Rengi Mercan ile Makyaj Tüyoları

Pantone tarafından her yıl bir renk belirleniyor. 2019 yılının rengi ise canlı mercan. Son derece enerjik bir renk tonu olan canlı mercan şimdiden herkesin favorisi haline geldi. 2019 yılına yeni girdiğimiz bugün siz de trendlere uyarak mercan renginde bir makyaj yapabilirsiniz. Bunun için mercan renklerde far, ruj ve allık kullanabilirsiniz.

İşte sizin için derlediğimiz yılın rengi mercan ile makyaj fikirleri

  • Büyük bir palet almak yerine bu senenin rengi olan mercan renginde tekli bir far alarak harika bir mercan makyaj yapabilirsiniz.

And other stories Cheek & Lip Tint (Satın Almak İçin Tıklayınız)

  • Makyajınızda mercan rengini patlatmak istiyorsanız bu renkte bir likit ruj harika olabilir.

Klavuu Pearlstation Longwear Moisture Lip (Satın Almak İçin Tıklayınız)

  • Eğer şeftali tonlarında allıklardan hoşlanıyorsanız mercan tonlarındaki allıkları da çok beğeneceksiniz demektir. Çünkü pembe ve turuncunun bir karşımı olan mercan rengi yüzünüze canlı bir görünüm katar.

Jill Stuart Mix Blush Compact (Satın Almak İçin Tıklayınız)

  • Şimdilerde mat rujların yerini daha saten ve parlak rujlar aldı. Siz de dudaklarınızda daha ıslak bir görünüm olmasını istiyorsanız bu tarz bir ruj tercih edebilirsiniz.

Jill Stuart Lip Blossom (Satın Almak İçin Tıklayınız)

  • Islak ve parlak makyajlar yüze daha genç bir görünüm katıyor. Bunun için mercan alt tonlu highlighter tercih edebilirsiniz.

Hourglass Ambient Lighting Edit Volume 4 (Satın Almak İçin Tıklayınız)

  • Mercan rengi farınıza ek olarak daha gölgeli bir görünüm elde etmek için pembe alt tonlu renklerdeki farları kullanabilirsiniz.

Nars NARS – Ignited Eyeshadow Palette (Satın Almak İçin Tıklayınız)

  • 2019 yılının trendlerinden bir diğeri ise lip glosslar. Mercan rengindeki bu lip glossları günlük olarak tercih edebilirsiniz.

Smashbox Gloss Angeles Lip Gloss (Satın Almak İçin Tıklayınız)

  • Günlük olarak daha sade bir mercan makyaj yapmak istiyorsanız yalnızca farınızda mercan rengini kullanmanız yeterlidir.

  • Özel günlerde ise bu rengi daha simli ve metalik ürünlerle bir arada kullanarak gösterişli bir makyaj elde edebilirsiniz.

Yılın rengi mercan ile makyaj tüyoları ile yeni yılda son derece şık ve canlı makyajlar yapabilirsiniz.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply