Yazın Saçınızdaki Olumsuz Etkilerinden Kurtulma Yolları

Yazın güneşlenip yüzmesi güzel. Ama tatil bitince bütün bir yıl bebek gibi baktığımız saçlarımızın yıprandığını görmek pek hoş olmuyor maalesef.. Bazen farkına varmasak da tuzlu ve klorlu su, güneş ve kum derken bir bakmışız saçlarımız taranmaz halde! Birçok kadın bu yıpranma yüzünden tatil dönüşü soluğu kuaförde alıyor. Ama yıpranmış saçlardan kurtulmanın tek yolu kestirmek mi? Size bizzat kullandığım saç ürünleriyle Yazın Saçınızdaki Olumsuz Etkilerinden Kurtulma Yolları ‘ nı göstereceğim.

Bad Hair Day

Öncelikle saç deyince en önemli faktör saç yapınıza uygun doğru şampuanı bulmaktır. Bugüne kadar neredeyse bilindik her şampuan markasını denemiş biri olarak şunu söyleyebilirim ki John Frieada bu konuda denediğim en iyisi. Bir yurt dışı gezimde saçlarım hava koşulları nedeniyle taranmaz hale gelmişti. Kıvırcık saçlı olmam bu durumu iyice zorlaştırdı. Normal şampuan fiyatlarının biraz üstünde olmasına rağmen parama kıyıp John Frieda sarı saçlar için olan şampuan ve kreminden aldım.Daha ilk kullanımdan etkisini gösterdi ve birkaç seferden sonra saçlarım yumuşacık oldu. O gün bu gündür şampuanımı değiştirmedim. Siz de saç renk ve tipinize göre doğru olan John Frieda şampuanınızı alıp işe buradan başlayabilirsiniz.

JF Shampoo

Her ay şampuana bu kadar para vermem diyorsanız piyasada 40tlye satılan Toni&Guy’ın reconstruction maskesini almanızı şiddetle tavsiye ediyorum.Yoğun ve katı yapısı sayesinde saçınızın yapısına bağlı 4-5 ay giden bir maske bu. Şuanda zaten dünyanın en iyi saç maskeleri arasında en üst sıralarda görebilirsiniz. Haftada iki gün nemli saçınıza dipten uca uyguladığınızda yumuşacık saçlarınıza doyamayacaksınız.

TG R2

TG R 3

Son olarak duş sonrası da saçınızın nemini koruması için size efsanevi yağ Orofluido’yu önereceğim. Kullanmaya başladığımda neden efsanevi dediklerini anlamıştım. Bir şişesi 70tlye satılan bu ürünü rahatlıkla 1-1,5 yıl boyunca kullanabilirsiniz. Yoğun yağ kıvamı sayesinde minik bir damlayı avuçlarınızın içinde dağıtıp saç uçlarına yedirmeniz yeterli olacaktır. Saçtaki nemi tutması açısından ıslak saça uygularsanız daha verimli sonuç alırsınız, fakat bu bir zorunluluk değil. Saçlarınız kuruyken de uçlarına sürerek nemlendirebilirsiniz. Böylece yıpranmış ve kurumuş görüntüsü de ortadan kalmış olur. Bu ürüne alternatif olarak fiyatı 15-20 tl arasında değişen Elseve’in Extraordinary Oil ikili serisinden birini kullanırsanız benzer sonuç alabilirsiniz.  Karar sizin, saçlarınızı kestirmeden önce denemekte fayda var:)

Orofluido

 

 

 

 

 

Begüm Üstünköy

Begüm Üstünköy 1992'de İstanbul'da doğdu. 2010 yılından beri Bahçeşehir Üniversitesi'nde Avrupa Birliği İlişkileri ana dalıyla birlikte Amerikan Kültür ve Edebiyatı yan dal programlarına devam etmekte. Yurt içi ve yurt dışı gezilerine acayip meraklı, değişik kültürler öğrenmek en büyük hobisi. Moda, makyaj ve bakım ürünleri ve pilates ilgi duyduğu alanların başında. Begüm'ü takip edin.

No Comments Yet

Leave a Reply