Yaz Mevsiminde Cilt Bakımı İçin Kullanmanız Gereken 10 Ürün

Yaz mevsimi gelip çattığına göre artık cilt bakımı ürünlerinizde birkaç değişiklik yapmanız ya da yeni ürünler keşfetmeniz gerekiyor. Havaların ısınmasıyla birlikte cildinizin ihtiyaçları ve sorunları da değişiyor. Hava sıcaklığı ve nem dengesine göre cilt tipimiz değişim gösteriyor ve dolayısıyla daha farklı cilt bakım ürünleri kullamak gerekiyor. İşte sizin için seçtiğimiz yaz mevsiminde cilt bakımı için en uygun ürünler.

Güneş Kremi Olmadan Asla! 

 

a

Farmacy (Satın Almak İçin Tıklayınız)

Güneş ışınlarının zararlı ışınları, cildinizde lekelere, erken yaşlanmaya ve daha birçok cilt sorununa sebebiyet verir. Bu yüzden dışarı çıkarken mutlaka ama mutlaka cildinize güneş kremi uygulamalısınız. Bu güneş kremini makyajdan önce sürebilirsiniz.

Nemlendirici

b

Clinique (Satın Almak İçin Tıklayınız)

Yaz geldiğinde cildiniz daha yağlı ve nemli görünebilir. Ancak bu görüntüye aldanarak cildinizi daha fazla nemlendirmenin gerekmediği yanılgısına kapılmayın. Cildinizi yaz aylarında da iyi bir krem ile nemlendirin.

Bakım Maskesi

c

Glamglow (Satın Almak İçin Tıklayınız)

Sıcak yaz günlerinde cildinizde yağ, kir ve makyaj kalıntıları çok daha fazla birikir. Terlemenin de etkisiyle gözenekleriniz tıkanır ve bu da siyah nokta, sivilce gibi sorunlar yaratır. Bunun önüne geçmek için düzenli olarak maske uygulamalısınız.

Lip Balm

d

Burt’s Bees (Satın Almak İçin Tıklayınız)

Sıcak yaz günlerinde dudaklarınız çok daha fazla kurur. Dudaklarınızı da güneş ışınlarından korumak ve kuruluğunu gidermek için lip balm şart.

Peeling

e

Murad (Satın Almak İçin Tıklayınız)

Cildinizi ölü deriden arındırmak için haftada bir olmak üzere peeling yapmayı ihmal etmemelisiniz.

Yüz Pedleri

e2

Dr Dennis (Satın Almak İçin Tıklayınız)

İçerisinde anti-aging etkili maddeler bulunduran yüz pedleri sayesinde cildiniz yaz aylarında pırıl pırıl görünebilir.

Konjak Sünger

 

f

Julep Beauty (Satın Almak İçin Tıklayınız)

Cilt bakımı yaparken en önemli detaylardan biri cildinizi ölü deriden arındıracak bir konjak sünger kullanmak.

Güneş Sonrası Kremi

h

La Mer (Satın Almak İçin Tıklayınız)

Bronzlaştıktan, cildiniz yandıktan sonra mutlaka bir güneş sonrası kremi kullanarak cildinizin yenilenmesini sağlamalısınız.

Nem Maskesi

i

Estee Lauder (Satın Almak İçin Tıklayınız)

Yaz mevsiminde cilt bakımı yaparken güneşten kuruyan, bronzlaşıp gerginleşen cildinize nem maskesi yapmayı da es geçmemenizde fayda var.

Gözenek Sıkılaştırıcı

 

j

Clarins (Satın Almak İçin Tıklayınız)

Sıcak havalarda cilt sıkılığını kaybeder ve gözenekler genişler. Bunun önüne geçmek için gözenek sıkılaştırıcı serumlar kullanabilirsiniz.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.