Yaşlanma Karşıtı Retinol İçeren Ürünler

Son yıllarda retinol içeren ürünler oldukça popüler hale geldi. A vitamini türü olarak tanımlanabilecek Retinol, gözenek küçültmek, cilt rengini eşitlemek, cildi parlatmak, aknelerden kurtulmak gibi etkilerinin yanı sıra yaşlanmayı da geciktiriyor. Özellikle 30’lu yaşlardan sonra kullanıldığında yaşlanma belirtilerini tersine çeviren retinol, artık pek çok üründe kullanılıyor. İşte sizin için derlediğimiz retinol içeren ürünler listesi.

The Ordinary Retinol 0;5% in Squalane
169,90 TL
(Satın Almak İçin Tıklayınız)

En bilinen retinol içerikli serumlardan biri olan bu serum, nemlendiriciden önce uygulandığında cildi onarıyor. Ancak bu tür güçlü serumlar ilk kullanımlarda cildi tahriş edebilir. Buna dikkat ederek başlamanızda fayda var.

PIXI RETINOL TONİK
149 TL
(Satın Almak İçin Tıklayınız)

Retinol içeren bu tonik ile cildinizdeki ince çizgilerden kurtulabilir, aknelerinizi yok edebilir ve en önemlisi de gözeneklerinizi en aza indirebilirsiniz.

La Roche Posay Tüm Cilt Tipleri için Retinol İçerikli Yaşlanma Karşıtı Bakım Kremi
189,50 TL
(Satın Almak İçin Tıklayınız)

Bu retinol içerikli bakım kremi ile cildinize ihtiyacı olan nemi verirken aynı zamanda yaşlanma belirtilerine karşı da savaşmasını sağlamış olursunuz.

Pure Retinol Serum
69,00 TL
(Satın Almak İçin Tıklayınız)

Cilt lekeleri ve kırışıklıklar sizi daha yorgun ve cansız gösterir. Düzenli olarak kullanılan retinol içerikli serumlarla bu lekelerin görünümü azalır, kırışıklar yok olur ve en önemlisi de cilt daha parlak ve canlı bir hale gelir.

111SKIN Celestial Black Diamond 30 Ml Retinol Oil
1,286.00 TL
(Satın Almak İçin Tıklayınız)

Gece yatmadan önce iki damla kadar cildinize uyguladığınızda gece boyu cildinizi onarır ve tüm yaşlanma belirtilerini tersine çevirir.

OROGOLD Multivitamin Nourishment Retinol 30gr Nemlendirici
1,199.00 TL
(Satın Almak İçin Tıklayınız)

Bu nemlendiricinin içinde retinolün yanı sıra aloe vera, jojoba, yeşil çay gibi doğal ve faydalı ürünler de yer aldığından cildi hızlı bir şekilde onarır ve capcanlı bir görünüme kavuşturur.

Revuele Retinol Forte Gece Kremi 50 ml
30,75  TL
(Satın Almak İçin Tıklayınız)

Cildin renk tonunu eşitler ve oluşan ince kırışıklıkların açılmasına yardımcı olur.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.