Vücuda En Uygun Çamaşır Seçimi Nasıl Yapılır?

Vücuda uygun çamaşır seçiminin yapılması kendinizi iyi hissetmenizi ve vücudunuzun
daha şık gözükmesini sağlar. Tıpkı dış giyimde olduğu gibi iç giyimde de dikkat edilmesi gereken birçok farklı özel ayrıntı vardır. Bu ayrıntılara dikkat ederek sizler de kendi vücudunuza uyum sağlayabilecek doğru çamaşırları seçebilirsiniz.

Üçgen Vücut Tipi

Üçgen vücut tipine sahip olan kadınların kalçaları dikkat çekicidir ve omuzları geniştir. Bu tür vücut tipinde kalçalar ön planda olduğu için alt iç giyim seçimine özen gösterilmesi gerekir. Büstiyer şeklindeki kadın iç giyim modellerini seçerek kalçanız ve göğüsleriniz arasında orantı oluşturabilirsiniz. Düz kesimli olan iç çamaşırları da üçgen vücut tipine sahip kadınlar için uygun olabilecek diğer seçeneklerdendir.


Elma Vücut Tipi

Elma vücut tipinde üst beden kalın ve alt beden ise ince yapıdadır. Üst ve alt arasında ufak bir orantısızlık mevcuttur. Bu vücut tipindeki temel hedef üst beden ve kalçadaki orantısızlığı gidermektir. Bu sebeple, kolsuz iç çamaşırlarının seçilmesi daha doğru olabilir. Orantıyı doğru şekilde belirleyebilmek için beden seçimine de dikkat etmelisiniz. Üzerinize aşırı bol veya dar gelen seçeneklerden uzak durmaya özen göstermelisiniz.


Dikdörtgen Vücut Tipi


Dikdörtgen vücut tipinde fazlalıklar ve vücut eğriliği yoktur. Kalça, omuz ve üstünüz hemen hemen aynı ölçülere sahiptir. Bu vücuda sahip kadınlar daha çok atletik vücut tipine sahip olan kadınlardır. Bel kısmında kuşaklar ve lastikler olan çamaşırları seviyorsanız korseleri tercih edebilirsiniz. Daha uzun gövde kısmına sahipseniz jartiyer de kullanabilirsiniz.. Aynı zamanda büstiyer iç çamaşırlarına koleksiyonunuzda yer ayırarak çizgiler arasında eşsiz bir kombin ortaya çıkarabilirsiniz.

Kum Saati Vücut Tipi


Kum saati vücut tipinde hemen hemen her türlü iç çamaşırı son derece şık bir biçimde durur. Fakat bu vücut tipine en fazla yakışabilecek seçenekler arasında jartiyerler ve korse modelleri bulunur. Alt iç çamaşırları için ince beli otaya çıkarabileceğiniz yüksek belli bir külot iyi durabilir. Her biri farklı stillere uyum sağlayabilecek olan iç çamaşırlarıyla farklı stiller oluşturabilmeniz mümkündür.

No Comments Yet

Leave a Reply