Ünlü Stili : Lupita Nyong’o

12 Yıllık Esaret filmiyle ”Kim bu kız acaba?” dedirtti önce bize 1983 doğumlu Kenyalı yıldız Lupita Nyong’o; sonra 86. Oscar Ödülleri En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü alınca tüm dikkatimizi ona verdik. Merak ettik, araştırdık, takip ettik…Adım adım başarıya ilerlediği oyunculuk hikayesini dinlerken ilgimizi bir şey çekti : Bu kadın ne kadar güzel giyiniyor!

Bugüne kadar hiçbir davette giydiği renk tonunu tekrarlamadığına dair söylentiler var güzel oyuncuyla ilgili. Haklı olabilirler; kapak resmine bakarsanız giydiklerinden bir gökkuşağı yaratmak mümkün. Her davette, her ödül töreninde cıvıl cıvıl kıyafetler giymeyi seviyor Lupita Nyong’o. Kopkoyu teninde taşınıyor olmaktan ne de mutlu kıyafetler de, ışıldıyorlar. Ne giyse onda başka duracak gibi, öyle değil mi?

lupita-nyong_o-late-night-with-jimmy-fallon-lead

Sarışın, beyaz tenli kadın güzelliği anlayışını tam da esmerler yıkmak üzere olmanın zaferini kutlayacaklardı ki Lupita Nyong’o her şeyi değiştirdi. Güzellik alışkanlıklarımızı yeniden inşa etti diyebilir miyiz? Bu yaz plajlarda ekstra mesailer bizi bekliyor kızlar. Yoksa, üzgünüm ama, hiçbir pembe elbise onda durduğu gibi durmayacak bizde.

rs_634x1024-131016173955-634.lupita3.cm.101613

Bu yılki geçmiş ve henüz devam eden kırmızı halı görüntülerini, davetleri bir düşünün. Asimetrik olmayan elbiseler görmek için çaba harcamamız gerekiyor öyle değil mi? Lupita Nyong’o da böyle günlerde asimetrik kesimleri olan elbiseleri bolca tercih ediyor. Abartıdan uzak, oldukça zarif görüntüsünü asla bozmayan güzel oyuncunun ayakkabı tercihi de genelde stilettolar oluyor. Evinde renk renk, desen desen stilettolarını sergilediği (sergilediği diyorum çünkü hepsi yan yanayken ortaya sanatsal bir tablo çıkacaktır.) bölümün görülmeye değer olduğundan eminim…

wenn21129696

Her kadının giysi dolabında olması gereken kıyafetlerden biri olan ”siyah tek parça”lar, Lupita’nın dolabında da var elbette. Bizim için kurtarıcı olan bu tek parça siyah kıyafetlerimiz onun yine özenli seçimlerinden biri oluyor. Modern ve sıradışı kesimlerde görmeye alışık olduğumuz başarılı yıldız, klasik siyah-beyaz-kırmızı üçlüsünün kullanımıyla da bizden alkış alıyor.

Lupita-Nyong’o-–-TIFF-HFPAInStyle-Party-in-Veroncia-Beard-600x951

Sadece davetler, programlar, törenler değil; günlük hayatında da şıklığından ve zarifliğinden ödün vermiyor Nyong’o. Başarılı bir saç modeliyle şıklık derecesini arttırtmak oldukça basit bir yolken Lupita Nyong’o buna ihtiyaç duymaksızın kısacık saçlarıyla stiline ne kadar güvendiğini ve bu konuda ne kadar başarılı olduğunu bize kanıtlamak ister gibi.

Lupita Nyong'o Vitello Soft Lacca 2

Lupita Nyong’o stilinden öğrenilecek çok ayrıntı var kızlar, hemen işe koyulalım ve hiçbir detayı atlamayalım bence. Moda dünyasının yakın markaja aldığı bu isme alışsak iyi olur…

[imagebrowser id=272]

Lupita Nyong’o’nun zevkini yansıtan asimetrik kesim ve uçuş uçuş elbiseleri nerede bulabilirim derseniz; işte burada…

ShopStyle
İzlem Küsmen

İzlem, Marmara Üniversitesi İşletme son sınıf öğrencisi olarak aramıza katıldı. Yazı yazmayı, blog tutmayı ve okumayı çok sevdiğinden midir nedir kendisinin yerinin Kadınım Mutluyum safları olduğunu düşünüyor. Siz de öyle düşünüyorsanız İzlem'i takip edin! Google+

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.