Tişörtlerinizi DIY Projeleriyle Değerlendirin

Hazır havalar ısınmaya başlamışken evde duran ve hiç giymediğiniz tişörtlerinizi değerlendirmeye ne dersiniz? Sizin için anlam taşıyan fakat hiç bir şeyin üzerinde istediğiniz gibi durmayan t-shirtlerinizi DIY projeleriyle hayatınıza katın. Bir kaç basit adımda dikmenize gerek kalmadan yazlık yeni parçalar elde edebilirsiniz.

1. DIY önerisi

Gerekli olanlar: Bir tişört, bir makas, bir kalem

Kalemle 1. adımda gösterildiği gibi tişörtünüze istediğiniz genişlikte kol altından ve bel kısmından çizgiler çizin. Alt kısma geldiğinizde bağlamak için iki uzun parça bırakmayı unutmayın.

İşaretlediğiniz yerler kestiğiniz kısmın dışında kalacak şekilde makasla kesin. Kestiğiniz yerlerin kötü durmaması için biraz çekiştirin. Böylece içe doğru kıvrılıp daha düzgün bir görüntü elde edeceksiniz.

Son olarak alt kısımda uzun bıraktığınız parçaları fiyonk yapın.

İşte bu yazın modası olan kısa üstünüz hazır.

diy

2. DIY önerisi

Gerekli olanlar: Bir tişört, bir makas

Tişörtünüzün kalın ve sıkıcı kollarından iki kısa adımla 1. adımda olduğu gibi kurtulun. Daha sonra istediğiniz yüksekliğe kadar çıkan ince şeritler haline tişörtünüzü kesmeye başlayın.

Kestiğiniz parçaların aynı yükseklikte olduğuna dikkat edin. Daha sonra yine parçaların düzgün görünmesi için sarkan parçaları biraz çekiştirin.

Dilerseniz alt kısmına daha düzgün durması için düğümler atabilir ya da küçük boncuklarla süsleyebilirsiniz.

diy4

3. DIY önerisi

Çok sevdiğiniz ve sizin için anlam taşıyan bir tişörtünüz var, fakat dolabınız buna benzeyen tişörtlerden geçilmiyor. Ne mi yapacaksınız? Çok basit: tişörtünüzü çerçeveleyin. Hem her baktığınızda güzel anılarınız canlanır hem de dolabınızda biraz daha fazla yer açılır.

diy8

4. DIY önerisi

Kestiğimiz parçaları tabi ki çöpe atmıyoruz. Küçük parçaları değerlendirmek hem de çok işimize yaramasını sağlayabiliriz. Hani o gereksiz pahalı kaydırmaz askılar var ya işte onların yerine geçebilecek parlak bir fikir önerisi daha.

Kestiğiniz küçük parçaları plastik askılarınızın üstüne ince şeritler halinde sarın. Saten gibi ince kumaşlı bir türlü askı üzerinde durmayan kıyafetlerinizin sağlam bir şekilde yerinde durduğunu göreceksiniz.

Hem dolabınıza renkli askılarla neşe katın hemde dolabınızdan her bir şey almaya çalıştığınızda yere düşen kıyafetlerinizden kurtulun.

diy12

Ece X.

Merhaba! Ben Ece, Marmara Üniversitesi İşetme mezunuyum. Deneyimlerimi ve bilgilerimi paylaşmak en büyük tutkum. Yazılı olarak buradan, izlemek isterseniz eğer beni Youtube kanalımdan takip edebilirsiniz. Mutlu Kalın!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.