Tırnak Yemek Nasıl Bırakılır?

Tırnak yemek, kendimi bildim bileli bende olan bir bağımlılıktı bu. Tırnaklarını bu yaşa kadar yiyen ve ya kopartan birinin bu alışkanlığından vazgeçmesi sandığınız kadar zor olmadı aslında. Evet 22 yaşındayım ve tırnaklarımı 6 ay öncesine kadar yiyordum.

6 ay önce yeni tanıştığım biriyle otururken ellerimi tuttu ve tırnaklarıma baktı, ben utancımdan tırnaklarımı saklamaya çalıştım ama açıp dikkatlice baktı ve ciddi anlamda tırnaklarımı aşağıladı. Gözlerim doldu neredeyse ağlayacaktım. Birlikte oturduğumuz 1-2 saat boyunca tırnaklarımla ilgili kötü şeyler söylemeye devam etti.

O akşam eve döndüğümde çevremdeki bütün tırnak makaslarını manikür eşyalarını kaldırdım. Çünkü tırnak çevremde en az tırnaklarım kadar kötüydü. Yıllar önce annemin bir hevesle aldığı tırnak bakım yağını çıkarttım. Bütün etlerime bir güzel sürdüm. Kararlıydım tırnak yemeği bırakacaktım.

Bu ürünün içinde saf altın olduğu için tırnaklarınızı daha da güçlendiriyor. Satın almak için tıklayın.

İnternet bunun için bir cennet adeta ilk önce kalsiyumlu tırnak sertleştiricilerden aldım kendime.(Yukarıdaki ürünü yeni keşfettim, daha detaylı bilgi verecegim hakkında)  Çünkü yılların yıpranmasıyla sağlıksız ve incecik tırnaklarım vardı. Bakım yağını her gün 2 defa sürmeye devam ettim. Yıllarca kestiğim tırnak çevremdeki etler hızla uzamaya başladı ama tırnak makasını elime almadım. Tırnaklarımla oynadıkça kendime sesli bir şekilde hatırlattım “Ben tırnaklarımı yemeği bıraktım.”

tırnak 4

Tırnaklarım uzadıkça limonun ne kadar güzel bir tırnak bakımı olduğu gördüm. O kadar yara ile parmaklarımı limona daldırmak pek akıllıca gelmemişti fakat artık o kadar da kötü durumda değildim. Haftada 2-3 defa tırnaklarıma limonla masaj yapmaya başladım.

tırnak3

Aradan geçen 1 ay sonunda tırnak etlerim fena halde uzamıştı. Manikürde tırnak etlerinin kesildiğini bildiğim için parmaklarımın eski haline dönmesinden çok korktum. Normal manikür yerine kuru manikür tercih ettim. İyi ki de kuru maniküre gitmişim.

tırnak 5

Aradan 6 ay geçti hala kendime sık sık “Ben tırnaklarımı yemeyi bıraktım.” diye hatırlatıyorum. Sanırım işin sırrı ise buydu. Tırnaklarım hakkında bana bütün o lafları söyleyen arkadaşım ise daha sonra bana kendisinin de bu şekilde tırnaklarını yemeği bıraktığını söyledi. Sanırım tırnaklarımın güzelliği için ona bir yemek borçluyum.

İşte öncesi ve sonrası:

tırnak 6

Aşağıda hem tırnaklarınızın sağlık bir şekilde uzamasını sağlayacak hem de tırnak yemeye son vereceğiniz birkaç Sally Hansen ürünü var. Bunun dışında son zamanların modası tırnak stickerı koydum bir tane de bahar çiçekli desenleriye. Son olarak favorim french manikür seti. 

Pierre Cardin Tırnak Yemeyi Engelleyen Oje – 19 TL
Satın Almak için Tıklayın
Kalyon Tırnak Sertleştirici + Tırnak Bakım Yağı 2’li Set – 28 TL
Satın Almak için Tıklayın
Ece X.

Merhaba! Ben Ece, Marmara Üniversitesi İşetme mezunuyum. Deneyimlerimi ve bilgilerimi paylaşmak en büyük tutkum. Yazılı olarak buradan, izlemek isterseniz eğer beni Youtube kanalımdan takip edebilirsiniz. Mutlu Kalın!

1 Comment
  1. Peki ben bişi sormak istiyorum acaba tırnaklarınızın üst kısmındaki ete yapışık olan kısmın şeklini düzeltmek için bişi yaptınız mı yoksa kendisi mi düzeldi ?

Leave a Reply

Your email address will not be published.