Takma Kirpik Modası

Merhabar,

Şu sıralar kirpiklerimle fazla uğraştığım için bugün de sizlerle takma kirpikler hakkında yazmak istedim haliyel. Uzun,dolgun ve güzel kirpiklere hangi bayan hayır der ki sorusu cidden gerçekçi bir sorudur.

Maalesef genellikle kullandığımız rimeller istediğimiz sonucu vermiyor. Yahut özel günlerde kirpiklerimizin daha güzel ve özenli olmasını istiyoruz ve ilk iş olarak takma kirpiklere koşuyoruz.

Bir çoğunuzun da bildiği gibi takma kirpiklerin bir çok çeşidi var; isterseniz tek kullanımlık, isterseniz birkaç kullanımlık kirpikler ya da çok daha uzun süreli aylık kullanımlık kirpikler de var. Tabi ki bunların maliyetleri sürelerine göre ve kalitelerine göre değişmekte.
Bakışlarımıza derinlik katan bu güzel protezlerde yine kendi içlerinde bir çok çeşide ayrılıyor. İpek, sentetik ve hatta tüy şeklinde eğlenceli kirpikler bile dolaşıyor ortalıklarda son yıllarda. Bunun yanısıra çok fazla model seçme olanağımız var artık bir de. Bu yazıda sizlere kısaca kendi kendinize takabileceğiniz kirpik modellerinden bahsedeceğim biraz. Öncelikle eğer kirpikler kendi kirpiklerinize uzun geliyorsa hafifçe ucundan kesebilirsiniz. Kısa yarım kirpikler ise gözlerimizin orta kısmından dışa doğru takılan kirpiklerdir ve doğal görünümü bozmadan güzel bir şekilde dolgunluk verir.

[imagebrowser id=186]

6. fotoğrafla birlikte aşama aşama bütün kirpiklerin nasıl takıldığını inceleyebilirsiniz.

Tek tek takılan kirpikler: Ben genelde bu kirpikleri natürel ve daha dolgun görünmesi için kullanıyorum. Maalesef biraz daha zahmetli bunları takmak çünkü tane tane oldukları için sürekli yapıştırıcıya batır ayarla vs. zor oluyor cidden.Yanınızda yardım edecek biri varsa bu seçeneği tercih edin derim. Ne de olsa güzel görünmenin ilk kuralı doğal olmaktır. Ama isterseniz gözlerinizin dış kısmına kirpiklerinizin görüntüsünü uzatmak içinkendi kendinize de gayet takabilirsini.

Tüy şeklinde olan kirpikleri, genelde show amaçlı yahut özel günlerde biraz daha değişiklik olması için kullanabilirsiniz. Çok fazla renk ve model seçeneklerine sahipsiniz bu noktada.

Bütün kirpikler ise bence en kolayları çünkü diğer modellerde kirpiklerinize uyarlamak biraz daha zor sonuçta.

Son olarak kaynak kirpikler: Maalesef bu işlemi evde yapamıyoruz. Ama kalıcılıkları çok daha fazla. Kalıcılığını arttırmak için dikkatli kullanmanız ve bakımını yapmanız gerekmektedir. Bakımdan kastım gözde makyajı bırakmamak ve çok fazla sıcak suya maruz bırakmamak. Çünkü kirpiklerin dökülmesini ve şeklinin bozulmasına sebep olabiliriz. ( Şahsen başıma geldi ve kirpik kıvırıcısıyla bile kıvıramadım. :/ )

Satın alıp taktığımız kirpikleri çıkarttığımızda güzelce temizledikten sonra kullanımını attırabilirsiniz. Son ipucuma gelecek olursak; ilk önce kendi kirpiklerinizi rimelleyip daha sonra sadece kirpikleri takarsanız takma kirpikler rimellenmediği için temizlemede sizde kolaylık sağlayacaktır.

Periembe günü yeni yazımda görüşmek üzere diyorum ve kendinize uyguladığınız uzun kirpikli fotoğraflarınızı bekliyroum.:)

C. Ayşegül Kağıt

Bize göre Güzellik ve Bakım denilince akla Ayşegül'den başkası gelemezdi. Aramıza en son katılan gönüllülerimizden olan Ayşegül aynı zamanda takımın en genç üyesi. Bu kadar genç olmasını kıskanmamızın yanında işine olan tutukusunu da kıskanmıyor değiliz. Ayşegül şu sıralarda cilt bakımı ve makyözlük konusunda uzmanlaşmak adına adımlarını atmakta. Bir gün Hollywood makyözü olarak karşımıza çıkarsa hiç şaşırmayacağımız Ayşegül'e [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz. Google+

No Comments Yet

Leave a Reply