Stil İlhamı; İstanbullu Gelin Süreyya Stili

Türk dizileri arasında uzun süredir çok sevilen İstanbullu Gelin, tüm hızıyla devam ediyor. Baş rolünde Özcan Deniz ve Aslı Enver’in yer aldığı dizi sürükleyiciliğinin yanında stilleriyle de çok konuşuluyor. Aslı Enver’in canlandırdığı Süreyya karakteri İstanbullu Gelin havasını sonuna kadar yaşatıyor. Salaş, rahat ama bir o kadar da şık kombinlerle karşımıza çıkan Süreyya’nın stiline biraz daha yakından bakmaya ne dersiniz?

  • Dizinin ilk bölümlerinde İstanbul’da tek başına yaşayan ve müzikle uğraşan genç bir kız olan Süreyya bu görünüme uygun salaş kombinler tercih ediyordu.

  • Kot pantolon, oversized hırka ve kazakların yanında Süreyya stilini en çok yansıtan detay ise çeşit çeşit fularları oldu.

  • Renkli ve desenleri yalnızca boynuna değil kafasına bağlamayı da sıklıkla tercih ediyordu.

İstanbullu gelin süreyya

  • Dizide iki kere gelinlik giyen Süreyya, ilk seferinde daha sade ve kendi İstanbul’lu stilindeyken ikincisinde biraz daha köşk yaşamına uyum sağlamış şekilde karşımıza çıktı. İkinci stilde gelinliği oldukça şık olsa da salaş bir örgü topuz tercih ederek kendi stilini de taşımaya devam etmişti.

  • Dizinin son sezonunda Süreyya’nın stilini biraz daha şık görmek mümkün. Özellikle özel davetlerde güzelliğiyle göz kamaştırıyor. Genellikle şık ve parıl parıl bir elbise ve büyük küpeler takmayı tercih ediyor.

  • Bu gösterişli elbise ve takılara zıt olarak saçlarını ve makyajını daha doğal bırakıyor.

  • Süreyya’nın stili genel olarak salaşlık ve rahatlık üzerine kurulu. Bu açıdan onu genellikle oversized hırka ve kazaklarla, gelişigüzel toplanmış topuzlarla görmek mümkün.

  • Salaş olarak anılsa da aslında giydiği tüm kıyafetleri ve aksesuarları kendisine yakıştırmayı başaran bir karakter olduğunu söylemek de mümkün.

  • Siz de İstanbullu gelin süreyya’nın salaş ama bir o kadar da şık stilini kendinize uygulamak istiyorsanız bu doneleri takip edebilirsiniz.

İstanbullu gelin süreyya stili ile size verdiğimiz kombin önerilerinden en çok hangisini beğendiniz?

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply