Sağlıklı Hissetmek İçin Yapabileceğiniz 10 Fiziksel Aktivite

Günümüzde birçok kişi kronik yorgunluktan ve enerji eksikliğinden yakınıyor. Rutin hayatın içerisinde yanlış yaptığımız birçok şey bize enerji düşüklüğü olarak geri dönüyor. Günün yarısında yorgun hissediyor ve günü devam ettirmek için gerekli motivasyona sahip olamıyorsanız günlük aktiviteleri hayatınıza katarak enerjinizi arttırabilirsiniz. İşte sizin için hazırladığımız sağlıklı ve zinde hissetmek için yapabileceğiniz 10 fiziksel aktivite

Yoga

Yoga

Yoga yapmanın insan psikolojisi üzerindeki etkileri yadsınamaz. Stresten arınmak ve aynı zamanda bedeninizin esnemesini sağlamak için günlük olarak yoga yapabilirsiniz.

Meditasyon

meditasyonun-faydaları-1-1-752x440

Stresli bir hayatınız varsa ve hayatın olumsuzluklarından çok fazla etkileniyorsanız günlük olarak meditasyon yaparak stresten arınabilirsiniz.

Koşu

kosu-yapiyorum-ama-zayiflayamiyorumea8521540f1858eff5c8

Her gün ya da gün aşırı koşu yaparak bedensel sağlığınızı olumlu yönde geliştirebilirsiniz. Koşu yapmak kaslarınızın gelişmesine ve fit olmanıza sebep olur.

Yürüyüş

yuruyus-1-2

Sağlıklı ve enerjik olmak için çok ağır sporlar yapmanıza gerek yok. Düzenli olarak yürüyüş yaptığınızda vücudunuz forma girer ve çok daha enerjik olursunuz.

Yüzme

woman_swimming__medium_4x3

Su, insan ruhuna rahatlatıcı etki yapar. Düzenli olarak yüzerek hem stresten uzaklaşabilir hem de spor yapmış olabilirsiniz. Bedeni en iyi şekilde forma sokan sporlardan biri de yüzmedir.

Pilates

pilates-hareketleri-1

Fazlalıklarınızdan kurtulmak, bedeninizin şekillenmesini sağlamak ve dolayısıyla daha zinde hissetmek için haftada üç kere pilates yapabilirsiniz.

Uyku

18330

Her ne kadar bir sportif aktivite olmasa da zinde hissetmek için uyumak da son derece önemlidir. Her gün sekiz saat uyuyarak daha sağlıklı hissedebilirsiniz.

Nefes Egzersizi

nefes-1024x585

Stresten uzaklaşmak, rahatlamak ve hayatınızdaki olayları daha sakinlikle karşılamak için düzenli olarak nefes egzersizleri yapabilirsiniz. Bu şekilde hayata daha olumlu bakar ve böylece çok daha enerjik hissedebilirsiniz.

Bisiklet

Evening Bike Commute

Bisiklet sürmek harika bir fiziksel aktivite olmasının yanında son derece de eğlencelidir. Eğer salon sporlarından sıkılıyorsanız birkaç günde bir bisiklet sürerek hem keyifli vakit geçirebilir hem de bedeninizin daha zinde olmasını sağlayabilirsiniz.

Dans

Zumba-fitness-workout-class-in-Malaysia

Dans da hem ruhu hem de bedeni iyileştiren fiziksel aktivitelerden biridir. Sevdiğiniz bir dans türü üzerinde yoğunlaşarak hayatın olumsuzluklarından dans ederek uzaklaşabilir ve bedeninizin çok daha enerjik olmasını sağlayabilirsiniz.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply