Sade Bahar Alışverişi: Zara

Zara bahar için bembeyaz bir koleksiyon hazırlamış. İçine pastel ve canlı renklerin de olduğu fakat yoğun olarak saflığın ve temizliğin simgesi olan beyaz renkle bütünlemiş koleksiyonunu vitrinlerinde görmeye başladık. Minimal ve çiçek desenlerinin yoğun olduğu koleksiyon bahar havasını tümüyle yansıtmış.

zara 6

Beyaz kombinleri renkli bir parçayla sıcaklaştıran görüntülerin oluşturduğu sadelik bu sezon seçilen tema. Trf ve Women koleksiyonlarının aynı çizgilerin farklı tarzlarını ortaya koyduğunu görebiliyoruz.

zara 3zara 10

Sezonun öne çıkan parçalarından olan kısa üstler ve yüksek belli pantolonlar Zara’nın da koleksiyonunda kendine yer bulmuş. Daha çok Trf tercih edenlere yönelik trend parçalar ortaya çıkartmış.

zara 12

Bu sene çok konuşulan #Selfie modası için bile bir parça tasarlayan Zara hem klasikliğini koruyup hemde modernize edilmiş parçalarla koleksiyonunu tamamlamış. Gençlere hitabeden Trf’nin en çok konuşulacak modeli şüphesiz ki #Selfie elbisesi.

zara 30

Çiçek desenine pantolon ve elbiselerde ağırlık verilmiş. Tabi ki desenlerde bile ağırlık olarak beyaz tercih edilmiş. Beyaz üzerine çiçek desenleri ya da renklerin üzerine beyaz çiçek desenleri çok sık kullanılmış.

zara 5

Çiçek desenleri dışında yağlı boya tablolar gibi duran elbiselerde bu sezonun çok konuşulacak parçalarından. Zamansız parçalar olarak nitelendirebileceğimiz bu parçalar bahar havalarının neşesine çok yakışacak. Tabi ki beyaz izler taşıyan bu elbiseleri ne kadar çok desenli olsalar da, “sıra dışı” kategorisinden çok, “sade modern” kategorisine yakıştığını düşünüyorum.

q1

Yine sadeliği temsil eden düz renk elbiseler koleksiyonun en canlı parçaları. Baharın renklerini ayrı ayrı düz elbiseler halinde tasarlamışlar. Günlük olarak çok rahat kullanılabilecek olan bu elbiseler yine de sadelik çizgisinin dışına çıkmamış.

zara 29

Koleksiyonun her yanı beyazın sadeliğini taşıyor. Sade ve şık görünmenin koleksiyonunu bu bahar vitrinlerine taşıyan Zara’dan sizin için seçtiklerimize göz atmayı unutmayın.

[imagebrowser id=261]
Ece X.

Merhaba! Ben Ece, Marmara Üniversitesi İşetme mezunuyum. Deneyimlerimi ve bilgilerimi paylaşmak en büyük tutkum. Yazılı olarak buradan, izlemek isterseniz eğer beni Youtube kanalımdan takip edebilirsiniz. Mutlu Kalın!

1 Comment

Leave a Reply