Saçlarımızı Nasıl Hızlı Uzatırız?

Yıllardır ” saçlarımızı nasıl hızlı uzatırız ? ” diye bir çok yöntem denedik. Saçımıza olduk olmadık şeyler sürdük, hadi kabul edin hepiniz o yumurtayı saçımıza sürdük değil mi?

saçlarımızı nasıl hızlı uzatırız

Benim saç uzatma hikayem biraz eskiye dayanıyor. Lise son sınıfta saçlarımla çok oynayıp ders çalışamam diye saçlarımı kısacık kestirdim. Aman ne zeka! Ders çalışmamda bir etkisi oldu mu olmadı mı tartışılır ama saçlarımı uzatmaya çalışırken binlerce yöntem denememe sebep olan bu davranışımdan sonra bulduğum %100 test edip onayladığım bir kaç şeyi sizinle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle bol bol su içmek. Evet evet su içmek. Suyun bir sürü yararı var bunlardan biri de saçlarımıza olsun bari. Muhtemelen bilimsel bir açıklaması vardır ama ben hayatıma biraz daha fazla su içmeyi ekledikten sonra saçlarımın ışıltısı bile değişti.

saçlarımızı nasıl hızlı uzatırız 2

Saçları sık sık yıkamak bilinenin aksine saça çok zararlı bir durum. Saçın kendi yağı saçı en çok besleyen şeylerden biri. Saçları en fazla 2 günde bir yıkamak gerekiyor. Saçlarınız çok çabuk yağlanıyor ise bu da muhtemelen saçınızı sürekli yıkadığınız içindir. Bir hafta sonu kendinizi eve kapatın ve saçlarınızı yıkamayın. Sonrasında 2 günde bir yıkamayı deneyin. Farkı göreceksiniz.

saçlarımızı nasıl hızlı uzatırız 3

Vee geliyoruz bu yazıyı yazmamdaki en önemli etkene. Diğer yazdıklarım da çok önemli ama bu mucizevi bir şey. Çam terebentin yağı! Çam terebentinin yine bir yerlerde bilimsel açıklaması olduğuna inanıyorum ama ben kulaktan dolma bilgilerle kullanmaya başlamıştım. Çam terebentin yağı kesinlikle ve kesinlikle badem yağıyla birlikte kullanılmalı. Benim kullandığım yağlar Watsons’larda satılan Shiffa Home markasına ait.

saçlarımızı nasıl hızlı uzatırız 4

Önceden uyarmam gereken ilk nokta çam terebentin saçları sertleştiriyor. Bunu nasıl anlatabilirim bilmiyorum ilk denemeden sonra ne demek istediğimi anlayacağınızı düşünüyorum. Öyle korkulacak bir sertleşme değil fakat dikkatli olmakta yarar var. Saçlarımızı nasıl hızlı uzatırız derken saçlarımızı nasıl sertleştiririz olmasın sonuç.

Gelelim kullanım şekline, dilerseniz şampuanın içine iki yağıda 20-30 damla ekleyip kullanabilirsiniz. Ama uyarmam gereken ikinci nokta ise çam terebentin çok kötü kokan bir yağ, badem yağı da mis gibi kokuyor diyemem açıkçası. Yani kendinizi yağlı bir şampuan yaptıktan sonra bir de o kokunun gitmesi için uğraşmanız gerekecek. Bence en güzel saç diplerinize haftada bir maske yapmanız. Saçınızda yarım saat beklettikten sonra herhangi bir şampuanla yıkayıp krem sürmeyi unutmayın.

Denedikten sonra teşekkür etmek isterseniz ben buralardayım. Bir de youtube kanalımda bütün saç bakım rutinimi bulabiliriniz. Onuda ŞURAYA tıklayarak izleyebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki sizin için seçtiğim ürünlere de göz atmayı unutmayın derim.


Mutlu Kalın!
Ece X.

Ece X.

Merhaba! Ben Ece, Marmara Üniversitesi İşetme mezunuyum. Deneyimlerimi ve bilgilerimi paylaşmak en büyük tutkum. Yazılı olarak buradan, izlemek isterseniz eğer beni Youtube kanalımdan takip edebilirsiniz. Mutlu Kalın!

1 Comment
  1. ? yazmak istedim çünkü, çam terebentin ile ilgili yazı ararken bloguna rastladım, daha yeni başlamıştım ki ya ece.x in videosu vardı bundan sonra da bir tekrar orayı izleyeyim demiştim ki, aşağı indiğimde fotoğrafına rastladim cok da sevindim ?

Leave a Reply