Saça Yapışan Sakızdan 3 Adımda Kurtulun

 

Saç, birçok kişi için en önemli şeylerden biridir. Eğer siz de saçınıza en ufak bir zarar gelmesini istemiyorsanız oluşabilecek durumlardan nasıl sıyrılacağınızı öğrenmeniz yararınıza olabilir. Saça yapışan sakız, genellikle çocukların başına gelse de yanlışlıkla yetişkinlerin de başına gelebilir. Saçınıza sakız yapıştıysa ve tek çözümün saçı kesmek olduğunu düşünüyorsanız size harika bir önerimiz var.

3 adımda saçınızdaki sakızdan kurtulabilirsiniz.

Saça yapışan sakızdan 3 adımda kurtulmak mümkün. Bunu yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler su, tuz, buz ve tarak olacak. Öncelikle bir bardak suyun içine 1 yemek kaşığı tuz atın ve iyice karıştırın. Daha sonra sakız yapışan saç tutamını bu suya daldırın. Tuzlu su ile buzun erime sıcaklığını düşürecek ve böylece sakızın saçınızdan kolaylıkla çıkmasını sağlarsınız. Buzluktan aldığınız buz küpünü dilerseniz direkt olarak dilerseniz bir poşet ile sakızın üzerine uygulayabilirsiniz. Buzu 15 dakika kadar sakızın üzerinde bekletmeniz yeterli. 15 dakikadan sonra sakız donduğu için parçalara ayrılır ve saçınızdan kolaylıkla çıkar. Sakız parçalanmaya başladığında tarak ile saç tutamını tarayarak sakızın çıkmasını sağlayabilirsiniz. Sakızı arındırdıktan sonra dilerseniz saçlarınızı şampuan ile yıkayarak iyice temizleyebilirsiniz.

Bu yöntemin yanı sıra vazelin, yemeklik yağ, fıstık ezmesi ve limonlu su gibi farklı yöntemler de vardır. Sakızın yapıştığı yere vazelin sürerek yumuşamasını sağlayabilir ve 15 dakika beklettikten sonra saçınızı tarayarak sakızın çıkmasını sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde zeytinyağı ya da fıstık ezmesi de sürerek sakızı saçınızdan arındırabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply