Sabahları Hızlı Makyaj Yapma Teknikleri

Kadınlar için hazırlanma süreci bazen uzayabiliyor. Özellikle sabah erken kalkıp işe giden kadınlar uykularından feragat edip makyaj sürecini uzatmayı tercih edebiliyor. Güzel ve şık görünmek için yapılan makyaj, özenli ve dikkatli yapılması gerekse de el alışkanlığı ile bu süreyi de azaltmak mümkün. İşte size vereceğimiz hızlı makyaj teknikleri ile sabahın erken saatlerinde çok kısa bir sürede hazırlanabilirsiniz.

Hızlı makyaj yapabilmek için her zaman kullandığınız ve alıştığınız ürünleri kullanmalısınız. Yeni makyaj tekniklerini denemek ya da abartılı makyaj yapmak kısa süre içerisinde hazırlanmanız gereken zamanlarda yanlış bir seçim olabilir. Ancak günlük olarak yaptığınız makyajda hızlı olabilmek için her zaman kullandığınız ürünleri seçmenizde yarar var.

 

Makyaj sürecini hızlandırmak için koyu makyajlardan kaçınmalısınız. Çünkü koyu göz ya da dudak makyajı ekstra bir özen ve zaman ister. Bunun yerine daha pratik bir şekilde yapılacak hafif makyajları tercih edebilirsiniz. Örneğin eyeliner çekmek vakit alan bir süreçtir. Günlük makyajınızda eyeliner yerine hafif bir far ve maskara uygulayabilirsiniz. Kirpiklerinizin doğal durması ve hızlı uygulanması için tek kat sürmeniz yeterlidir. Böylece eyeliner için ayıracağınız vakti diğer makyaj ürünlerine ayırabilirsiniz. Dumanlı bir makyaj yaratmak için hızlıca göz kalemini gelişigüzel göz kapaklarına sürüp fırçayla dağıtabilirsiniz. Böylece hem hızlı hem de dumanlı göz makyajına ulaşabilirsiniz. Kaşlarınızı belirginleştirmek için kaç fırçasıyla tarayıp tek tek özenle kaç farı uygulamak yerine hızlıca boşluk olan yerlere kaş kalemi ile birkaç dokunuş yapmanız yeterli olacaktır. Böylece şekilli kaşlara saniyeler içerisinde kavuşmuş olabilirsiniz.

Günlük hızlı makyaj yaparken kontür ya da gölge vermek gibi hatalara düşmeyin. Çünkü hızlı ve acelece yaparken kötü bir makyaj elde edebilirsiniz. Bunun yerine cildinize kolayca dağılan bir BB krem kullanarak cilt tonunuzu eşitleyin ve pembe tonlarında bir allık ile hafifçe yanaklarınıza renk verin. Ruj seçiminde de dudak kalemi kullanmanızı gerektirecek bordo, kırmızı gibi renklerden uzak durmanızda fayda var. Saniyeler içinde ve çok kolay bir şekilde süreceğiniz dudak renginizde nude tonlu rujlar en ideal seçimdir.

İ

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply