Oğlak Burcu Kadınının Stili

Astrolojiye göre her burcun kendine göre birtakım özellikleri var. Bu kişilik özellikleri, hayattaki seçimlerini ve isteklerini belirliyor. Giyim stili de elbette bunlardan biri. Peki ya kimilerine göre soğuk görünen ciddiyet sahibi Oğlak burcu kadınları nasıl giyinmeyi tercih ediyor? İşte hayatta her zaman kararlı olmayı seven Oğlak burcu kadınının giyim stili..

whitney-brown_garance-dore

 Son derece güçlü bir kişiliğe sahip olan oğlak burcu kadınları, hayatta ne istediğini bilen ve istediklerini de alan insanlardır. Çok fazla ruh hali değişimi yaşamayan ve aynı zamanda da rahatça karar verebilen bu kadınlar genellikle herkes tarafından kabul görmüş trendleri uygulamayı sever. Koyu renkleri kullanarak minimal kombinler yaratmaktan hoşlanır. Soğuk havaları pek sevmeyen oğlak burcu kadınlarını kış aylarında genellikle koyu renklerde uzun ve kalın bir kabanla görmek mümkündür. Kombinler üzerinde uzun uzun düşünmeyi sevmediği için çanta ve ayakkabı konusunda hemen her kombinle uyum sağlayacak modeller tercihidir. Bu minimal kombinlere şık bir şapka ya da fular eklemekten de asla geri kalmaz. Kıyafetlerinde ya da aksesuarlarında manzara desenlerini seçmeye meyillidir. Her ne kadar basit parçaları bir araya getirmiş olsa da zarif görünmeyi başarır Oğlak kadınları.

2

En sık tercih ettikleri parça hiç kuşkusuz pantolonlardır. Günlük hayatlarında rahatlığı ön planda tuttukları ve kombin konusunda pratik olacağı pantolonlardan vazgeçemezler. Oğlak kadınlarının dolaplarındaki vazgeçilmez parça ise blazer ceketlerdir. Bu ceketleri hem şık hem sportif hem de günlük kombinlerde kullanmaktan çekinmezler. Ofis yaşamında kalem eteği kendine yakıştırmayı başaran bir kadın görürseniz büyük ihtimalle Oğlak burcu kadınıdır. Minimalliği, rahatlığı ve zarifliği aynı anda isteyen bu burcu kadınları için en ideal stil, maskulen stildir.

1

Oğlak burcu kadınının stili asla capcanlı ve açık renklerden oluşmaz. Siyah, lacivert, kahverengi ve gri adeta onlar için yaratılmış renklerdir. Bir oğlak kadınının stili ev halinde bile özenlidir. Zarifliği rahatlıkla harmanlayan bu kadınlar gece davetlerinde de kendilerini sıkan ve güzel görünmek uğruna rahatsız edici kıyafetler giymekten kaçınırlar. Bu burcun kadınları buz gibi görünümlerinin altında etkileyici gülümsemeler saklar. Bu açıdan fazla dekolteler tercih etmek yerine seksiliğini bakışları ve gülüşüyle göstermeyi tercih eder.

21430751144_5c6101b61c_o

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

1 Comment

Leave a Reply