Leopar Baskı Çılgınlığı

Yıllardır modanın önde gelen isimleri tarafından moda tarihinde bir döneme gömülmeye çalışılsa da o bir şekilde geri dönmeyi başardı. Hatta bunu her seferinde o kadar başarılı yaptı ki sanki her dönüşünde moda dünyasında yeni bir akım başladı gibi hissettik ve her seferinde sorgusuz sualsiz soktuk hayatlarımıza. İnkar edebilmek ne mümkün? Öyle güçlü bir enerjisi var ki leopar baskının, ayrıntıda kalması mümkün değil. Ben buradayım demeyi sevenlerin vazgeçilmez tutkusu leopar hayatlarımızdan kolay kolay çıkacak gibi de durmuyor.

Böyle tek bir dokunuşuyla tüm sadeliğinizi hareketlendirebilen; salaş stilinize zarafet, şirin halinize seksapalite, masum halinize vahşilik katabilen bir etkiyi zaten neden yok edelim ki? Biz kadınlar her ne kadar dolap önünde geçirdiğimiz saatlerle ünlü olsak da artık devir değişti. Kendinizi bir düşünün; haftanın kaç günü her şeyiyle düşünülmüş bir kombinasyonla kaç günü aceleyle elinize geçen herhangi bir parçayı üstünüze geçirerek çıkıyorsunuz evden? Ya da tamam bırakın bunları düşünmeyi ve leoparın gücüne güvenin.

3591823_lunch_date

İtiraf etmek gerekirse leoparın çok iyi bir geçmişi olduğu söylenemez. Doğru kullanıldığında yarattığı etkisinin büyük olduğunu savunsak da yanlış kullanıma da bir o kadar meyilli olduğunu belirtmekte fayda var. Öyle her renkle barışık değildir örneğin. Siyah ya da beyazı çok sever, jean parçalarla da çok iyi anlaşır, gerekirse kendi başka renklere bürünür; ama diğer renklerle birlikte kullanmaya kalktığınızda sizi biraz terletir. Her lider ruhluda olduğu kadar onun da biraz huysuzluğu vardır. Kendinden başka baskıya geçiş vermez. Ama kaprisini çekmeye değer, öyle değil mi?

Bakın liderliği elden bırakmamak için pembeye bürünen bir leopar baskı elbise ve elbette siyahlar…

3610231_DSC_1510037

Bunları okurken dolabınızdaki leopar desenli parçaları gözünüzün önüne getirmeye ve bugüne kadar nasıl kullandığınızı hatırlamaya çalışıyor olabilirsiniz. Hemen panik olmayın; çünkü burada leopar baskıyı farklı renk ve farklı desenlerle kullanılmaya ikna edebilmiş başarılı iki kombinasyon var.

3576071_lookbookk

3597886_fedora_fondness_aikaslovecloset

Aslında baskı deyinde akla ilk tişötrler gelir ya biz biraz heyecana kapıldık, anca sıra geldi. Tişört tasarımında ulaşılabilecek bir son olduğuna hiçbirimiz inanmıyoruzdur herhalde. Sadece leopar baskıyla bile neler yapılabileceğini bir düşünün. Düz renkler üstüne leopar desenli harflerle statement, sadece kolları ya da sadece omuzları leopar baskılı, yarısı leopar yarısı düz, hatta leopar baskıdan düz renge ombreli, belki leoparın kendisinin bir fotoğrafı, belki de burada olduğu gibi tişörtün tamamı…

3655517_DSC_1510193_conew2

Evde tasarım yapmayı sevenler, kullanmadığı kıyafetlerden parlak fikirler üretenler; bu fotoğraf tasarım tutkunuzu alevlendirebilir. Eskimiş ya da çok sık kullanmaktan sıkıldığınız bir jean gömleğiniz varsa, sadece arkasını kesip yerine leopar baskılı bir parça dikmek gibi oldukça basit bir yolla yepyeni sıradışı bir gömleğe sahip olabilirsiniz.

3571851_Look1LB01

Kış aylarında giyinmek yaz aylarına göre daha zordur. Soğuktan korunmanız gerektiği için birçok parçayı aynı anda giyersiniz, haliyle herbirini ayrı ayrı düşünüp doğru kombinlemek gerekir. Bunu hergün yapmak canınızı zaten sıkar, üstüne hava da kapalıdır, içinizden gelmez. Böyle durumlarda leopar baskılı montunuz sizi kurtarır. Bir jean bir kazak,hazırsınız!

3530030_patchwork

Bahar aylarının vazgeçilmez konsepti bileği açıkta bırakan pantolonlar zarif bir görünüm yaratır. Günlük kullanımda en büyük destekçileri ise bileksiz spor ayakkabılar. Leopar baskının uğramadığı alan yok. Leopar desenli spor ayakkabılarınızla zarif görünümünüzü güçlendirebilirsiniz.

3581333_PicMonkey_Collage

Bahar demişken yelekleri es geçmek olmaz. İşte oldukça rahat gözükmesine rağmen ufak bir leopar detayla tüm havanızı değiştirecek iddialı bir kombinasyon…

c900x807

Saatlerce düşünülmüş bir kombinasyonla aynı etkiyi kolayca yaratarak size zaman kazandıracak leopar baskılı eşyalarınızı kullanmaktan çekinmeyin. Sadece kıyafetle sınırlandırmamak gerekir. Çantalar, takılar, fularlar, gözlükler… Geceden gündüze her konsepte uyarlayabileceğiniz bu baskının etkilerinden yararlanın. Kendinizi leoparın gücüne bırakın.

İzlem Küsmen

İzlem, Marmara Üniversitesi İşletme son sınıf öğrencisi olarak aramıza katıldı. Yazı yazmayı, blog tutmayı ve okumayı çok sevdiğinden midir nedir kendisinin yerinin Kadınım Mutluyum safları olduğunu düşünüyor. Siz de öyle düşünüyorsanız İzlem'i takip edin! Google+

No Comments Yet

Leave a Reply