Kürk, Yıldızlar ve Kolejler (Faux fur, stars and slippers)


 

Başlık her şeyi anlatıyor: Üstümdeki her şey sezonun modası! Kürk bu sezon yine trendler arasında. Ben de bu kürk detaylı yeleğimi çok sveiyroum. Bu yüzdendir ki H&M’ den aldığım bu atkıyı favorimlerim arasına ekledim. “Yeti” etkisine bayıldığımı söylebilirim!! D&G’ nin yıldızları bu sezon kullanmasından beri yıldızlar sezonda popüleritesini yakaladı. Ve kolejler bu kışın olmazsa olmazı. Aylardır bu ayakkabılar için deliriyorum ve sonunda gardrobumun bir parçası oldular. 

Umarım beğenirsiniz.

Çok öptüm…

 

The header says everything: this outfit is full of trends! Fur is trending this winter again so I´ve bought this stole from H&M to add it to all of my tops, I love its yeti effect!! The star print has caught popularity since D&G bet on it for this season. And the slippers are one of the must flats for this winter, I´ve gone crazy with this pair of shoes for months and they´re finally in my closet!

Hope you like it!

XOXO

 

Yün işi Ceket (Cardigan): Zara (old)
Atkı (Stole): H&M (new collection)
Elbise (Dress): Zara (new collection)
Şapka (Hat): H&M (new collection)
Kolejler (Slippers): Zara (new collection)
Bilezik (Bracelet): Pull & Bear (new collection)
Çanta (Bag): Primark (old)

Alba Sánchez García

I am Fashion blogger from Spain. My blog is http://mondayt0friday.blogspot.com. I like sharing my own vision about fashion world through my outfits. Hope you like it! For any reason just touch me with [email protected] :)

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.